Temel'leşmeyin...

  Açıkça görülüyor , dünyanın hakimleri ve ülkedeki işbirlikçileri bir AKP-CHP koalisyonu planlamaktalar.

Öyle lafta bir planlamadan ,temenniden bahsetmiyorum, dayatmadan söz ediyorum. Sert-yumuşak ,meşru- gayrimeşru tüm ikna metotlarının kullanıldığı bir süreç bu.

Ankara'nın ortasında katliam da ,azdırılan PKK ,DHKPC terörü de ,İŞİD görünümlü ne idiğü belirsiz terör de , aynı kurgunun figüranları.

Ülkücü kökenli Taha Akyol da ,Marksist kökenli Küçücükşahin de ,Atatürkçü bilmem kimle ,liberal bilmem kim de her gelişme ve olay karşısında aynı tekdüze yorumu yapıştırıyor

-Gerilimi azaltacak AKP-CHP koalisyonu ülkeyi düze çıkarır.

- Dünya ekonomisi zor bir dönemden geçiyor ,Türkiye'de etkilenecek ,AKP-CHP koalisyonu güven verir. Yorumları gırla..

Sihirli bir değnek adeta AKP-CHP koalisyonu . MHP bile toplumsal yarılmaya çare olarak teklif ettiğine göre , var bir hikmeti !

Kılıçdaroğlu'nun elinde zeytin dalı , Davutoğluna sallamakta ,son derece uyumlu makul pozlar takınmakta.Sana bir şey yok, Erdoğan'dan kopta gel modunda.Bahçeli sert ve uyumsuz ''Erdoğan deterjanı''nı ,bütün kirli politikalarını aklamakta kullanmaya devamla ,bu ikiliye iklim hazırlamakla meşgul.Sanki MHP genel başkanı değil de ,şimdilerde pek fonksiyonu kalmamış TÜSİAD başkanı!

Görünen o ki tek problem seçmenin bir saçmalık yapması.Seçimden tek başına iktidar falan çıkması.Tabii bu işler tesadüflere bırakılmayacak kadar önemlidir.Böyle bir tehlike mevcutsa gereği yapılır ,elbirliği ile yapılmaktadır da.
Kilit cümle Kılıçdaroğlu'nun ağzında ,bildik bir slogan ; '' TÜRKİYE'Yİ ORTADOĞU BATAĞINDAN ÇIKARACAĞIZ ''.

ABD'sinden ,Rusya'sına ,Almanya'sından,İngiltere'sine herkes bu bataklıkta '' şifa'' ararken ,Kılıçdaroğlu terör'ünde,ekonominin de çıkışını Ortadoğu'dan tüymekte olduğundan dem vuruyor. Yok dem vurmuyor vaatte bulunuyor; ''dış politikamız 180 derece değişecek, Ortadoğu batağından çıkacağız''.

Abinin niyeti Türkiye'yi alıp Avrupa'nın göbeğine taşımak gibi dev bir proje! olmadığına göre ,nasıl çıkacak Ortadoğu batağından ?

Kolay.. Bu işler bizi ilgilendirmez ,deyip çıkacağız işin içinden.. Bölgede sınırlar yeniden çiziliyormuş bize ne? ,Kürt koridoruymuş vız gelir ,enerji koridoru imiş tırıs geçer ..Sevgili müttefiklerimiz düşünsün,ORTADOĞU BATAĞINDA ONLAR SÜRÜNSÜN!

Taha akyol'un deyimiyle ''geleneksel dış politika ''mıza dönmüş olacağız. ABD'nin ,batı'nın ''hık dedicisi'' payesine yeniden kavuşacağız !

Teröründe ,ekonomininde çözümü bu ,verdikleri ile yetineceksin...Emredileni yapacak başına dert almayacaksın. Ne PKK azar, , ne İŞİD hortlar,ne de DHKPC eylem koyar. Niye koysun ki ?

Topunun yapamadığını Kılıçdaroğlu yapar,Türkiye 'yi batıya yamar...

Bir adım ileri gider mi ? gider . Ortadoğu'yla aramıza Kürt tampon devletini koyar mı koyar...İyi de olur Kürt meselesini de böylece çözmüş oluruz ! Kendimizi daha bir batıda konuşlandırmış oluruz..Vallahi ,Ahmet Altan'nın iç savaşına dahi gerek kalmaz.

Erdoğan hepsini yapacak sandılar,ya kandırdı,ya vazgeçti ...Şimdi ümitler Kılıçdaroğlunda..Hele hükümetin bir köşesine otursun,arkası gelir. Önce dış politika olması gerektiği gibi olur batı rahatlar,sonra parelel rahatlar .PKK rahatlar yeni göreve kadar tahkimatla ,uyuşturucuyla ilgili rutin işlerine bakar, DHKPC beyoğlu bar,pavyonlarındaki rutinine kavuşur ,rahatlar.

Erdoğan kenara çekilir , Bahçeli bile rahatlar,emekliliğe kayar.

Mizah yapmıyoruz.Çok kaba katlarıyla gözümüzün önünde planlanan,bize güzellemesi yapılan ,Erdoğan 'dan kurtuluşumuzun reçetesi olan, geleceğimizle ilgili projeyi ana hatlarıyla ortaya koyuyoruz.

Haberhergünde kısa süre önce Amerikalı istihbarat uzmanının ,İngiltere'de bir demeci yayınlanmıştı.Özetle ''Erdoğan kaybet ,kaybet sürecine girdi ,1 kasımda kaybeder,kazanırsa Türkiye'de büyük şehirler havaya uçar ve yine kaybeder.''diyordu..Erdoğan kelimesini çıkar ,yerine Türkiye kelimesini koy ve oku. Dost ve müttefiklerimizin! bize layık gördüğü akıbet hakkında sağlam bir kanaat sahibi olursun.

Bu basit ve küçük bir örnek ,her türlü yolla Türkiye 'ye şu mesaj veriliyor ,''uslu otur ,haddini bil ''.

Bizim vasatlarımızın da mesajı aldığı ve doğru okuyup gereğiyle meşgul olduğu aşikar.Hep beraber AKP-CHP koalisyonunun romatizmaya dahi iyi geleceğini boşuna tavsiye etmiyorlar.Ana akım medya PKK'nın aslında ne cici bir örgüt ,terörün hükümet devlet, kaynaklı bir Erdoğan projesi olduğunu ,güzelce izah ediyorlar.

Ya biz ... kimsek? Onu bile şaşırdık . biz ne yapmalıyız?

Aslında bu oyunu bozmak bizim için çok kolay.Türkeş politikalarına döner AKP ile CHP 'nin yapmaya can attığı koalisyon ortaklığına hazırız deriz ,olur biter.Bu koskoca proje anında çöp sepetini boylar.

Bedeli ağır olur,Bahçeli bir anda yok edilmesi gereken faşist katil ,MHP bir anda belalara paratoner,imajımız Erdoğan'ı kıskandıracak kadar berbat olur.Terör'ün birinci elden muhatabı oluruz.Allah korusun (rüyada görse hayra yormaz) Bahçeli, Türkeş olur !

Gerektiğinde sokak sokak direnip yeniden tarih yazan böyle bir politika ülkücülerin hayali ve beklentisidir ve AKP dahil herkesi hizaya sokacak tarihi bir atak olur ,ancak nerde?

İyi saatte olsunları kızdırıp ,küstürmeye gerek yok,iktidar ortağı olup ,başa binbir dert almaya ,şimşekleri bu zor dönemde üstümüze çekmeye hiç gerek yok..Kılıçdaroğlu gibi ,teslim ol kurtul ! politikası en doğrusu. Nasıl olsa oluşacak kötü sonuçları hep beraber Erdoğan'a yükler temize çıkarız kolaycılığı varken ,bize mi kaldı vatan kurtarmak!

Temelin idam sehpasında son sözleri ''Bu bağa büyük ders oldu '' olmuş..

Aklı başında olanına ,olmayanına ,vasatına,Derinine ,sığ'ına ,naçizane tavsiyemiz...Kendinize gelin .... Temelleşmeyin...

Baki selamlar...

YORUM EKLE