Tam zamanıdır TÜRK BİRLİĞİ' nin…

Büyük Türk Milleti uzun, keskin ve engellerle dolu çok tarihi bir virajdan geçiyor. Tarihimize dönüp bakarsak bu tür virajları çok görürüz. 2 Temmuz’ da yazdığım “Türk’ ün Terörü Bitmez” başlıklı yazımda detaylı olarak bahsettiğim gibi Türk’ ün terörü çok eskiye dayanır ve kolay kolay da bitmez. O yazıda okuyanlar hatırlayacaktır Recep Tayyip Erdoğan’ ı Nizamülmülk’ e, Fetullah Gülen adlı haini de Hasan Sabbah’ a benzetmiştim ve ne yazık ki o yazının yayımlanmasından 13 gün sonra yapılan bir Darbe girişimi ile Recep Tayyip Erdoğan’ ı ortadan kaldırarak devleti ele geçirmek istedi günümüz Haşhaşi’leri. Terör gibi darbe girişimleri de Türk tarihinde Haşhaşi’ler ve Hasan Sabbah ile başlamış ve bu güne kadar da hep kişiler, şekiller, tarihler ve isimler değişerek hep devam etmiştir. O gün başarılı olan ve Nizamülmülk’ ün canına kıyan Haşhaşiler bugün başarılı olamamıştır. Bu hem Türk Milleti hem de Recep Tayyip Erdoğan için çok büyük şansların bir araya gelmesi ve Allah’ında yardımı ile olmuştur.   

                Ve ayrıca 15 Temmuz 2016’ da çok kanlı bir şekilde gerçekleştirilmeye çalışılan Darbe girişimi de Türk tarihinde ki darbelerin en sonuncu örneğidir. Zamanlaması da çok çok önemlidir.

-          İngiltere’ de referandum yapılmış ve halk Avrupa Birliğinden çıkmak için oy kullanmışken Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bizde Avrupa Birliği konusunda referanduma gidip halkımıza sorabiliriz onların tercihine göre süreci sonlandırabiliriz açıklamasını yaptı.

-          Binali Yıldırım’ ın Başbakan olması ile birlikte Atatürk’ ün Yurtta Sulh Cihanda Sulh (Bu arada darbecilerin kendilerine Yurt da Sulh Konseyi adını vermesi de çok ilginçtir.)sözüne atfen komşularla barış politikası başlatılması ve Terörün kökünü kazıyana kadar üstüne gidileceğine dair mesajlar verilmesi

-          Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın Rusya’ ya mektup göndermesi ve Rusya ile barışın sağlanıp karşılıklı adımların atılması.

-          3. Köprü, 3. Havalimanı, Osman Gazi Köprüsü ve bunlar gibi projelerle yapılan atılımlar.

Her şerde bir hayır vardır derler ya, 15 Temmuz sonrasında devam eden bu süreçte eğer doğru adımlar atıp doğru tavırlar sergilersek bize bu şer’in hayırlarla döneceğine inanıyorum. Recep Tayyip Erdoğan’ ın şuan ki birleştirici tutumunu devam ettirmesini ve aşağıda belirteceğim adımları atmasını bir vatandaş olarak Cumhurbaşkanımdan istiyorum.

-          Fetö mensupları tarafından Ergenekon, Balyoz, Oda Tv, Poyrazköy, İrticayla mücadele eylem planı vb. davalarda haksızlığı ve hukuksuzluğa uğratılan bütün vatandaşlarımıza iadeyi itibar yapılsın ve özellikle o süreçte haksız yere TSK ile ilişiği kesilen Subaylara yeniden TSK’ da görev verilsin.

-          Fetö mensubu olduğu kesinleşen bütün Hakim ve Savcıların baktığı bütün davalar yeniden görülsün.

-          Pire için yorgan yakmayın Askeri okulları kapatmayın. Ama askeri okulları da Kuleli gibi boğaz manzaralı yerlere de yapmayın.

-          Ne pahasına olursa ucu kime kadar giderse gitsin bu yapının siyasi kanadının üstüne gidilsin. Bunlar bu kadar her yere sızmışken kimse bizi Akp’ nin içinde İl, İlçe Başkanı, Milletvekili, Bakan vb. olamadılar diye kandırmasın.

Ysk ve Seçsis sistemi içinde bu yapının varlığı ne durumdadır öğrenilsin ve kamuoyuna açıklansın.

Bir an evvel Referanduma gidilsin ve halka şu sorular sorulsun;

1-      İdam geri gelsin mi? Gelmesin mi?

2-      Avrupa Birliği üyelik süreci devam etsin mi? Etmesin mi?

3-      Ve ilk dört maddeye dokunulmadan yapılacak yeni anayasa ya evet mi? Hayır mı?

Tüm bunlardan sonra 15 Temmuz ve sonrasında da görüldüğü üzere Türkiye Cumhuriyeti’ nin Puk kodu niteliğini taşıyan Mustafa Kemal Atatürk’ ün kuruluş felsefelerine geri dönerek onu doğru anlayarak ve “ÖNCE VATAN” diyerek bütün cemaat tarzı yapılanmaların hepsinin faaliyetleri durdurulmalıdır. Bir daha hiçbir cemaat lideri bu ülkenin Başbakanını, Cumhurbaşkanını kandırmasın diye bu acilen yapılmalıdır.

15 Temmuz’un arkasında Amerika’ nın ve Almanya’ nın olduğu bu kadar açıkken ve 60 darbesinde, 80 darbesinde bu ülkelerin payını çok iyi biliyorken kimse müttefik ayakları yapmasın ve bir an evvel İncirlik Üssü sadece Türkiye’ nin kontrolüne geçecek şekilde dizayn edilmelidir.

Bütün bunların sonucunda Bütün Türki Cumhuriyetlerini içine alacak ve Türkiye’nin Daimi liderliğinde devam edecek para biri Türk Lirası olacak “TÜRK BİRLİĞİ” kurulsun. Bugün önümüzde çok tarihi bir fırsat vardır Türk Birliği’ nin tam zamanıdır. Ve bu Fırsat kendisine denk geldiği için çok şanslıdır Recep Tayyip Erdoğan. Zamanında büyük Liderliği ve öngörüsüyle Sultan Abdülhamid Han Türk Milletine 30 yıl, hem askeri, hem siyasi hem de zekasıyla Mustafa Kemal Atatürk 100 yıl Türk Milletine kazandırmıştır. Bugün eğer Türk Birliği kurulursa bugüne kadar bir çok şeyini eleştirdiğim doğrularından çok yanlışları olan (bu süreç bunu gösteriyor.) Recep Tayyip Erdoğan Türk Milletine belki de 200 yıl kazandıracaktır.       

YORUM EKLE