Tarık Solak Yaşam Savaşını Kaybetti

Türkiye'de profesyonel kick boksun öncülerinden Tarık Solak, vefat etti.

Tarık Solak Yaşam Savaşını Kaybetti

Türkiye'de profesyonel kick boksun öncülerinden Tarık Solak, vefat etti. Uzun süredir kanser tedavisi gören Solak, bir dönem Türk televizyonlarında kick boks maçlarını anlatıp yorumluyordu.

Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Tarık Solak Bey Avustralya'da yaşıyordu. Uzun zamandan beridir kanser tedavisi görüyordu, orada tedavi gördüğü hastanede bugün vefat ettiğini öğrendik." dedi.

Kayıcı, "Tarık Solak profesyonel kick boksun Türkiye'de yayılmasında öncü olan sevdiğimiz bir kardeşimizdi. Kick boksa çok iyi hizmetleri vardı, hem camiamızın hem sevenlerinin başı sağolsun. Ülkemiz böyle bir spor adamını kaybetti. Allah rahmet eylesin. Ailesine de sevenlerine de tekrar başsağlığı diliyorum." diye konuştu.

"ÜLKEMİZDEKİ KİCK BOKSUN SEVİLMESİNDE BÜYÜK PAY SAHİBİ"

Türkiye Kick Boks Federasyonu'nun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise "Profesyonel kick boksun ülkemizdeki öncüsü, kick boks sporunun sevilmesinde çok büyük pay sahibi Tarık Solak vefat etmiştir. Merhuma Yüce Allah'tan rahmet, sevenlerine ve kick boks ailesine başsağlığı dileriz." ifadeleri kullanıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER