Özil'e reklam ambargosu

Vodafone Almanya, Mesut Özil'i reklam kampanyasından çıkardı.

Özil'e reklam ambargosu

AK Parti İstanbul Milletvekili  Mustafa Yeneroğlu, Vodafone'un Mesut Özil'i reklam kampanyasından çıkardığını sosyal medya hesabından duyurdu.

Yeneroğlu, "Şirketin zarar görmesin gerekçesiyle Vodafone Almanya Mesut Özil ile hazırladığı reklam kampanyasını iptal etmiş. Vodafone'un bu duruma bir izahatı vardır elbette..." dedi.

"BEN MESUT ÖZİL'İM" PROTESTOSU

Gün içerisinde Almanya'nın başkenti Berlin'de, ırkçı ve ayrımcı saldırılar nedeniyle Alman Milli Takımı’ndan ayrılan Türk asıllı futbolcu Mesut Özil'e destek vermek amacıyla "Ben Mesut Özil'im" gösterisi yapıldı. Türk ve Alman bayraklarının taşındığı gösteride Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Mesut Özil lehine sloganlar atıldı. Gösteriye katılanlar üzerinde "Ben Mesut Özil'im" yazan tişörtler giydi ve göğüslerine "Ben Mesut Özil'im" yazan etiketler yapıştırdı.

Hacivat Kültür Sanat Derneği Başkanı Bigili Ürtmen konuşmasında, "Ben eskiden, çocukken Alman Milli Takımı'nı tutardım. Benim kahramanım Pierre Littbarski'ydi. Littbarski forması giyer, zaman zaman o formayla da yatağa girer uyurdum. Ama sonra, arka arkaya Mölln'de ve Solingen'de Türklerin evleri kundaklandı ve ben Alman olmadığımı anladım. Bugün Özil ne hissediyorsa o gün ben de aynısını hissettim. Hiçbir zaman kendimiz gibi bu ülkeye ait olamayacaktık. Tabii ki zamanla basının kışkırtıcı tavırlarına da şahit olduk. Bugün tarihi bir gün yaşıyoruz. Çünkü ilk kez birkaç yüz Türk, Almanya'nın en kışkırtıcı en provokatif medyasının önünde toplanıp yıllardır bize karşı yürüttükleri çirkin, ırkçı kampanyayı protesto ediyoruz. 50 senedir bize karşı kışkırtıcılık yapıyorlar ve biz burada 'artık yeter' diyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 22:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER