FETÖ İDDİALARINA CEVAP VERDİ

Fenerbahçe Başkan adaylarından Ali Koç, katıldığı televizyon programında başkanlık sürecine ve basında hakkında yer alan iddialara ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu. İşte ayrıntılar; Kaynak: Ali Koç'tan flaş açıklamalar! "Ben FETÖ'cü değilim"

FETÖ İDDİALARINA CEVAP VERDİ
 Fenerbahçe Başkan adayı Ali Koç, mevcut Fenerbahçe yönetimiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Koç, Fenerbahçe başkan adaylığı ile ilgili olarak 'Çocukluğumdan bu yana başkanlık hayalim vardı. 30'lu yaşlarda bu hayalimi dile getirip, 50'lerimde Fenerbahçe 'ye başkan olacağım demiştim. Şu an 51 yaşındayım ve hayalime çok yakınım' dedi.

Ali Koç, ailesinin başkan adaylığına yönelik yaklaşımıyla ilgili de şu ifadeleri kullandı:

"Ailemin çoğunluğu ilk olarak aldığım karara karşı çıktı. küçük oğlum itiraz ediyor. Rahmi Bey demokratik bir insandır fikirlerini belli eder ama alınan karara saygı duyar. Bu kararı aldıktan sonra hepsi çok büyük destek oldular. 2 Nisan'da geçen yıl 50 yaşıma bastım. O gün babam bir konuşma yaptı. Ağabeyimin vefatından sonra bana işlerle ilgili ihtiyaçları olduğunu açıklayan bir konuşma yaptı. Ancak ben kendi isteklerimi dile getirdim ve Babam Rahmi Bey de artık adaylığımı destekliyor."

TÜRK FUTBOLU ÇAĞIN ÇOK GERİSİNDE

Ali Koç, Fenerbahçe Başkanı olduğu takdirde sadece kulübü için değil, Türk futbolu için de çalışacağını belirtirken şu ifadeleri kullandı:

Bugün içinde bulunduğumuz durum Türk futbolu açısından, sürdürülebilir değil. Bu süreçte Avrupa'yı gezdik, kulüpleri ziyaret ettik, sporla ilgili teknoloji ve insan kaynakları şirketlerine gittik. Türkiye'deki durumla kıyaslandığında çok gerisinde kaldığımız ortada. Zihniyet, yatırım, uzun vadeli düşünce... Birçok alanda. Ben fark yaratabileceğimi düşünüyorum. Fenerbahçe dışında Türk futbolu için de. Biz 'sporcu fabrikası' olabilecek bir ülkeyiz ancak doğru yatırımlar, istikrar ve doğru hamleler gerekiyor.

Ali Koç, saha dışında federasyon ve kulüplerin bir araya gelerek futboldaki şiddet ortamını durdurabileceğini ifade ederken, "İçinde bulunduğumuz ortam şiddet ve nefret ortamı. Kulüpler arasındaki şiddet ortamı sona ermeli. "Galatasaraylılar Fenerlilerden nefret eder, Fenerliler Galatasaraylılar'dan nefret eder" gibi bir söylem oldukça yaygın. Eskiden böyle değildi. Saha dışında yapıcı bir rekabet olmalı. Değişim için Fenerbahçe lokomotif olabilir." dedi.

PASSOLİG UYGULAMASI

Ali Koç, Passolig taraftarı olmadığını belirtirken, 'Dünyada bunun bir örneği yok. Dolayısıyla bana göre gereksiz bir uygulama. Zararı var mı şöyle bir zararı olabilir insanları uğraştırıyor. Passolig kartı almak veya kendine yüklemek zor bir süreç değil ama insanlar uğraşmak istemiyorlar" dedi.

FETÖ İDDİALARINA CEVAP VERDİ

FETÖ iddalarıyla ilgili olarak: Bu konuya hiç girmek istemiyordum ama Vefa Küçük bir hukukçudur. Bordum'da bu konu gündeme geldi.  Camianın en tepesindedir. Benim hakkımda 101 gerçek kişi BİMER ve CİMER'e  suç duyurusu yapılmış. Benim FETÖ'cü olduğum 3 Temmuz 2011'i benim yönettiğim. Savcıların benim irademle hareket ettiğim iddia edilmiş. Deli saçması hiç üzerine durmadım. İlerleyen süreçte kapalı kapılar arkasında benim bir proje olduğumu söylemiş. Bir gizli tanıkla çık işin içinden çıkabilirsen. Genelkurmay başkanınız İlker Başbuğ'da bir gizli tanık ifadesiyle tutuklandı. Bir yanlışlık varsa benim söylediklerimde başkan çıkar söyler. Hem kırgın hem kızgınım bu çocuk oyuncağı değil. Siz beni bir terör örgütüne üye olmakla itham ediyorsunuz. Sonra bazı insanlar bana geldi başkanımızın kapalı kapılar ardında bu yönde konuşmalar yaptığını söyledi ben de bunu ciddiye almaya başladım. Başkanımız çıkıp 'Ali bizim Ali'mizdir! 3 Temmuz'da Ali dik durdu' deyip beni korumalıydı, yapmadı. Ben size kırgınım. Beni ve ailemi terör örgütü mensubu olarak gösterip itham edemezsiniz.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2018, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER