Beşiktaş'ın efsane başkanı Süleyman Seba, kabri başında anıldı

Beşiktaş'ın onursal başkanı Süleyman Seba, vefatının 4. yıldönümünde Feriköy Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı. Törene Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve yöneticiler katıldı. Orman anma töreninde "Bize çok şey öğretti" ifadelerini kullandı. Törenden sonra Galatasaray'ın kurucusu Ali Sami Yen'in kabri de ziyaret edildi.

Beşiktaş'ın efsane başkanı Süleyman Seba, kabri başında anıldı

Beşiktaş'ın onursal Başkanı merhum Süleyman Seba, Feriköy Mezarlığı'nda gerçekleştirilen törenle anıldı. Törene; başkan Fikret Orman, genel sekreter Ahmet Ürkmezgil, transfer komitesi ve hukuktan sorumlu üye Şafak Mahmutyazıcıoğlu, amatör şubelerden sorumlu üye Erdal Karacan, divan kurulu başkanı Tevfik Yamantürk, genel koordinatörü Levent Çifter, divan kurulu üyeleri ve Beşiktaş'ın atletizm takımı oyuncularının yanı sıra Seba’nın ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı.

Süleyman Seba

Başkan Fikret Orman, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Süleyman ağabeyi anmak, bizim için çok önemli. Beşiktaş camiasına çok şeyler kazandırdı. Centilmenliğini ve zerafetini tüm futbol camiasına gösterdi. Bize çok şey öğretti. Allah rahmet eylesin.”

Genel sekreter Ürkmezgil, anma töreninde şu ifadeleri kullandı:

“Onsuz yıllar zor geçiyor. Sadece Beşiktaş’ın değil tüm spor camiasının sevdiği, saydığı bir insandı. Sevildi, saygı gördü. Çok özel, çok zarif biriydi. Mekanı cennet olsun.”

Törenin ardından başkan Fikret Orman ile yönetim kurulu üyeleri, Galatasaray Spor Kulübü’nün kurucusu Ali Sami Yen’in kabrini ziyaret etti.

TFF VE KULÜPLERDEN ANMA MESAJI

"Türk futbolunu yücelten erdemlerin sembol ismi, onursal başkanı olduğu Beşiktaş Jimnastik Kulübünün ve tüm futbolseverlerin ortak değeri Süleyman Seba'yı 3 yıl önce kaybettik. Adını Süper Lig'in 2014-2015 sezonuna vermekten onur duyduğumuz Sayın Süleyman Seba'yı özlüyor, aramızdan ayrılışının üçüncü yılında hasret, saygı ve rahmetle anıyoruz."

Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesinden yapılan, kulüp başkanı Aziz Yıldırım ile Seba'nın fotoğrafının yer aldığı mesajda ise, "Efsanevi spor adamı, Beşiktaş Jimnastik Kulübünün unutulmaz başkanı Süleyman Seba'yı, ebediyete intikal edişinin üçüncü yıl dönümünde saygı, özlem ve rahmetle anıyoruz." denildi.


Galatasaray Kulübü de internet sitesinden paylaştığı mesajda, "Vefatının üçüncü yılında, taraflı tarafsız her futbolseverin sevgisini kazanmış değerli spor adamı ve Beşiktaş Jimnastik Kulübünün efsane başkanı Süleyman Seba'yı saygı ve rahmetle anıyoruz." ifadesine yer verildi.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER