SON YAZI

Beklentisiz, çıkarsız, Türk olarak yaratılmış olmanın gereğince, Turan Deryasında bir damla olma azmiyle, 10 yıldır, eleştirinin değer katmayı da içerdiğinden hareketle, dünle yarın arasında köprü kurmaya, dilim döndüğünce iyiye, doğruya güzel olana dair, hakkın ve aşkın özeti olan ülkücülüğü yazmaya anlatmaya çalıştım.
 
Milliyetçi Hareketin Genel Merkezini savunma adına yapılan ötekileştirmeyi, peşin hükümlülüğü ve ahde vefasızlığı red ederken de, Genel Merkezi eleştirme adına yapılan bel altı vuruşlara, hak olmayanla yapılan iş birliğine ve mazinin güzel hatıralarına ihanete tavır koyarken de hep akıl ve gönül ekseninde ülküdaşlık hukukunu öne çıkaran cümleler kurmaya çalıştım.
 
Tüm iyi niyet ve gayretimize rağmen, Türk Asrı olacak dediğimiz zamanda, eski günleri arayacak derecede zor duruma düşmüş olmak, gençliğe ulaşamamak, popüler siyasi figürler karşında söylemce kaybediş yetmiyormuş gibi millet meclisinde dahi darp edilecek kadar elden ayaktan düşmüş olmak umuduma vurulmuş en büyük darbelerden bir kaçıdır.
 
Kişilerin üstüne çıkamayan sığ tartışmalar, oy oranlara takılı kalan başarı ölçütü ve şahsi ikbal ve menfaati için sık sık yön değiştiren sahte kahramanlar, idealizmimin körelmesinin en önemli nedenidir.
 
"Ülkücülük; bazen evinin bir köşesine çekilip lekesiz, onurlu bir şekilde yaşamaktır." der Şehit Genel Başkanımız Ali Metin Tokdemir.
 
Şimdi bu söz benim için çok daha anlamlı. ABD’nin Büyük Orta Doğu projesinin ardından el atacağı Türk Dünyasının bereketli topraklarında yapılacak küresel bir operasyonda, Türk Milliyetçilerinin diri olması gerçekten büyük önem arz etmekteyken, sığ tartışmalarla zamanın öldürülmesi Türk Milliyetçiliği fikrine ve Türk Milletine ihanettir.
 
Yıllardır fikri planda bir atılım yapılmıyor ve gençliğe Türk Ülkücülüğünü anlatabilecek bir sosyal çalışmanın tarafı olunamıyorsa ve bütün sözlerimize rağmen değişen hiç bir şey yoksa sanırım köşeye çekilmek en doğrusu.
 
Türk Milliyetçilerinin dirliği ve birliği için yaklaşık 10 yıldır Hüseyin Alperen BURAK adıyla, bizi yazmaya yüreklendiren, yazılarımızı yayınlayan, okuyan-okutan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.
 
Canab-ı Hakk herkesten razı olsun.
 
Selam ile
 
Vatan sevdamız imanımızdan,
Ülkücülüğümüz Galû Bela'da ki ikrarımızdandır.”


Hüseyin Alperen BURAK
YORUM EKLE