Siyasette Tasfiye Süreci

3 Kasım 2002 seçimleriyle iktidara gelen AKP kesintisiz on dört senedir iktidar. Bu zaman zarfında iki şeyi çok iyi yaptığını söylemek gerekir. Birinci başarısı pembe tablolarla halkı kandırmak, ikinci başarısı ülkeyi krizden krize sürüklemek oldu. Geldiğimiz noktada AKP iç siyasetiyle, dış siyasetiyle iflas etmiştir.Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan, Abdullah Gül’ünDışişleri bakanı olarak, Papa X. Innecenzo’nun heykeli altındaAB anayasasını imzaladıklarında, AB fatihi ilan edilmiş, günüz havai fişeklerle kutlarken milleti Ab masallarıyla uyutmuşlardı.  Şimdi Avrupa’ya meydan okuyarak uyutuyorlar. 

BOP eş başkanı olduklarında BOP masallarıyla uyutmuşlardı, şimdi BOP un manivelası FETÖ masallarıyla uyutuyorlar. Başta istihbarat olmak üzere devletin kurumlarını işgale uğratmış, güvencemiz, göz bebeğimiz orduyu kumpaslara kurban etmiş, hallaç pamuğuna çevirmiş, devlet sırlarını ajan servislerine kaptırmış, adalet mekanizmasını felç ettirmiş, sosyal dengeleri alt-üst etmiş, Türk milliyetçiliğini horlayarak, mikro milliyetçilikleri kaşıyarak ajan faaliyetlerine alan açmış bir iktidardan bundan sonra ülkenin, milletin, devletin hayrına bir şey beklenemez.

FETÖ teranesi, AKP’nin can simidi oldu. FETÖ ye karşı olduğu açıkça bilinenler bile canlarını sıkınca FETÖ çuvalına atılıyor. FETÖ nün devlet içinde devlet oluşturmasının, sorumlusu AKP iktidarlarıdır. FETÖ nün kırk yıldır, elli yıldır faaliyette olduğu safsatasına sığınamazlar.

FETÖ,faaliyetlerini 12 Eylül 1980 den sonra alenileştirmiş uluslararası bir beslemedir, bu doğrudur. 12 Eylülün mimarları 12 Eylülde devreden çıkardıkları Marksist örgütlerin yerine FETÖ yü ikame ettiler. Ancak devletin içinde yuvalanmasında, siyaseti yönlendirecek güce ulaşmasında en büyük desteği, himayeyi AKP den gördüğü de başka bir doğrudur.

 

Bunun tek sebebi ise; devletin temel felsefesine karşı olmada FETÖ ile aynı düşünceyi taşıyor olmalarında aranmalıdır. AKP’nin de uluslararası proje olduğu düşünülürse, devletin temel felsefesine karşı olmalarının sebebi, FETÖ nün meydan almasının sebebi daha iyi anlaşılır. FETÖ araştırma komisyonunun çalışmalarından basına yansıyanlar bizi teyit eder niteliktedir. Uluslararası besleme FETÖ nün 15 Temmuz cinnetinden bu zamana kadar FETÖnün siyasi ayağı ile ilgili bir çalışmaya şahit olmadık. Toplumun bütün katmanlarına sirayet etmiş, devletin bütün kurumlarına yerleşmiş bir yapının siyasi ayağının olmaması mümkün olmayacağına göre, muhalefetin de siyasi ayağı ile ilgili çalışma yapılmamasından yakındığına göre, bu ayağın AKP den başka yerde olması düşünülebilir mi?

 

Hal böyleyken,Bahçelinin Başkanlık sistemiyleortaya çıkışı ne anlama geliyor?

Asıl cevap aranması gereken soru bu.

Bugünlerde bahçeli kâşifleri, Bahçeli severler hiç olmadığı kadar çoğaldı. Bahçeli kâşifleri, bu sorunun cevabı bulunduğunda umarım keşfettiğinize pişman olmazsınız.

 

Her konuda olduğu gibi siyasette de zamanlama temel unsurlardan biridir. Zamanlamayı doğru yapmayan siyasetçinin yaptığı iş ne kadar doğru olursa, olsun, sonucu hüsran olur ve bedelini millet öder. Başkanlık sistemi temelde doğrudur, ancak zamanlaması Türkiye’nin felaketine sebep olacak kadar yanlıştır. Bu bakımdan yapılacak düzenleme parlamenter sistemin arızalarının giderilmesi için yapılmalıydı.

Başkanlık sisteminin uygulandığı ülkelere bakıldığında sistemin doğası gereği siyasetin iki ana bloktan oluştuğu görülüyor. Bahçelinin Başkanlık sistemiyle ilgili bir sene önce söylediklerini unutup, ya da unutturulup, yaptığı çıkışın ardından gelişen olaylara bakıldığında Türkiye de de öyle olmasının istendiği anlaşılıyor. Bu cümleden olarak HDP’nin ve MHP’nin tasfiye sürecinin başladığını görüyoruz. HDP’yi,Hâkim Devlet mahkemeye,MHP’yi memur Devlet millete tasfiye ettiriyor.

CHP,her zaman yaptığını yapıyor. Bir yandan ‘istemezük’ çığlıkları atıyor, diğer yandan HDP tabanını CHP’ye çekme manevralarıyla ‘yan cebime koy’ diyor. Anlaşılıyor ki kulaklarına üflenmiş. HDP tabanının CHP ye, MHP tabanının AKP ye yönlendirme manevraları iyice sırıtmaya başladı.

Öyle ki; üç sene önce Türk milliyetçiliğini ayaklarının altına alan Sayın Cumhurbaşkanı,milletin aklıyla alay eder gibi TURAN’dan dem vurur oldu.

Altmış senedir TURANCILIKLA suçlanan MHP’nin AKP ye peşkeş edildiğini göremeyen Bahçeli kâşifleri, bu durumda Bahçeli Cumhurbaşkanını bile TURANCI yaptı diyebilirler. Kutlarız.

Ülkücüler, siz aldandığınız için, nefsinize yenildiğiniz için, hareket sırtından hançerlendi. Hayırlısı olsun, buda Hak’tandır.

 

NE KAHRI DESTİ ADADAN, NE LÜTFU AŞİNADAN BİLİRİZ.

ÜLKÜCÜYÜZ, UMURU HAKKA TEFYİZ EDER, CENABI KİBİRYADAN BİLİRİZ.

 

Açıklaması:

Ne kötülüğü düşmandan, ne iyiliği dosttan biliriz.

Ülkücüyüz, halimizi Hakka arz eder, Cenabı Kibriya’dan biliriz.

 

Diğerlerinin efendisi var Tanrı Türkü korusun.

YORUM EKLE