Siyaseti Bırakıp Ülkemize Sahip Çıkalım…

Arka arkaya, sistemli ve planlı bir şekilde ülkemize yapılan terör saldırılarının ardı arkası kesilmiyor. 7 Haziran 2015 seçimleri sonrası başlayan en son olarak da Beşiktaş, Kayseri, Reina ve İzmir’ de yapılan saldırılarla üstümüze oynanan oyunlar son seviyeye yükselmiş ve büyük bir hız kazanmıştır. Her bir terör saldırısı ardından milletimizin her ferdinin yürekleri daha fazla yanmaya, canı daha fazla acımaya başlamıştır ve kimsenin artık sabrı kalmamıştır.

İş artık terörden çıkmış, bir merkez tarafından yönetilen birden fazla terör örgütüyle verilecek bir savaş boyutuna ulaşmıştır. Biliyoruz ki; ne PKK, ne DAEŞ, ne DHKP-C, ne FETÖ ne de adı hangi sessiz harften oluşursa oluşsun bu terör örgütlerinin bize müttefik görünen sahte dostumuz olan ülkeler ve onların istihbarat örgütlerinin desteği ile hareket edip varlıklarını sürdürüp eylem yapma gücü buluyorlar.

Ülkemiz bu hale gelene kadar binlerce hatamız oldu. En büyük hataları da bugün halen görevde olan Devlet adamlarımız yaptı. Elbette zamanı geldiğinde hatalar, ihmaller neler varsa konuşulur, araştırılır ve hesabı sorulur ancak bugün ne geçmişi konuşma, nede iç de hesaplaşma günüdür. Bugün bir ve beraber olup bu büyük çaplı sistemli savaştan galip çıkma günüdür. Şanlı Türk tarihine bakınca görüyoruz ki biz bir ve beraber olursak bizi yenebilecek hiçbir güç yoktur.

 

ABD, Nihat Erim’ li Tweet ile ne mesaj vermek istiyor…

 

Yukarıda göreceğiniz Tweet ABD Büyükelçiliğinin Resmi Twitter hesabından atıldı. Son dönemlerin favori akımı #tbt başlığı kullanılarak (yani eski fotoğraf/anı) #TürkAmerikanDostluğu etiketi ile paylaşıldı.

Çok ilginçtir ki bu resmin zamanlaması ülkemizde terör olaylarının had safhaya ulaştığı ve İncirlik Üssü’ nün kapatılmasının tartışıldığı bir dönemde olması nedeniyle çok manidardır. Madem Türk Amerikan dostluğuna atıf yapılıyor neden onlarca Devlet Adamı varken Nihat Erim’ li bir fotoğraf seçilmiştir. Nihat Erim, 1971 Darbesinin akabinde Başbakanlık koltuğuna oturtulan bir siyasetçidir. Ayrıca Nihat Erim 1980 yılında bir suikast sonucu öldürülmüş ve 12 Eylül 1980 darbesine giden süreç hız kazanmıştır.  

 

ABD Büyükelçiğinin attığı bu tweet ile verdiği mesajda bize gösteriyor ki biz bugün her günden daha fazla bir olma, birlik olma ve birbirimize sımsıkı sarılmak zorundayız. Siyaseti bırakıp Ülkemize sahip çıkmak zorundayız. 

   

YORUM EKLE