Babacan: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın teklifini kabul etmedim

AK Parti'den ayrılma sürecini bir Tv programında anlatan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisinin partiden ayrılmasını istemediğini belirterek 'Bana birkaç tane farklı pozisyon teklif etti. Ancak hiçbirini kabul etmedim' dedi.

Babacan: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın teklifini kabul etmedim

“Şunu da bunu da yapabilirsin” dedi

FOX Tv'de yayımlanan programda konuşan Babacan, şu ifadeleri kullandı: "Ben ayrılmak istediğimi partiden istifa edip yeni bir parti kurmaya karar verdiğimde sayın Erdoğan'la gittim görüştüm. İlk onun haberi oldu. Daha sonra kendisi o görüşmeyi basınla paylaştı. Benim ayrılmamı istemedi. Birkaç tane farklı pozisyon teklif etti. Aynı anda şunu da bunu da yapabilirsin dedi. Bunların hepsi kendisi açıkladığı için kayıtta.

“Kabul etmedim”

“Bu kadar dürüst ve işini bilen insanların azaldığı bir yapıda, tek noktadan yargıyı ve Meclis'i de kuşatacak bir şekilde yönetim anlayışının farkında olduğum için bu teklifi kabul etmedim. Partili cumhurbaşkanlığı sisteminin ülkenin sorunlarını çözeceğine inanmadım. Onun için yeni bir parti kurduk, yeni bir yola çıktık.”

Erdoğan doğrulamıştı

Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Erdoğan, Babacan'a farklı görevler teklif ettiğini doğrulamış şu ifadeleri kullanmıştı: "Dedim ki, 'Bak Ali Bey, eğer senin bu kabineye katkı verme noktasında yaptığınız çalışmalar varsa, vereceğiz bilgiler varsa biz bunlardan istifade ederiz. Malum ben sana partide danışmanlık teklif ettim, kabul etmedin' daha ileri gidiyorum; Özbekistan Başkanı benden orada devletin yapılanmasında eleman istedi. Ali Bey'i teklif ettim. Kendisine de söyledim. Maalesef oraya da evet demedi."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER