Sıra Türk Milliyetçilerinin MHP'nindir!

Türk Milliyetçileri/Ülkücülerin siyasette tartışmasız tek temsil yeri “Milliyetçi Hareket Partisi” ‘dir!
 
Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihinde kuruluşundan bu yana hayatiyetini aynı ad altında sürdüren iki siyasi partiden biri MHP’dir.
 
Bilindiği üzere Türkiye’de çok partili döneme geçtikten sonra “Tek Başına İktidar” olan partiler sırasıyla Demokrat Parti (DP),Adalet Partisi (AP),Anavatan Partisi (ANAP) ve son olarak da Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) ‘dir.
 
Siyasi partilerin kuruluş amacı parlamenter rejim içinde Türkiye’yi yönetmektir. Bunun için de kuruluş felsefeleri, parti programları, projeleri, kadroları, teşkilatları vardır!
 
Her siyasi partinin ilk hedefi “Tek Başına İktidar” ‘dır.
 
Türk siyasi tarihinde tek partili dönemde “Cumhuriyet Halk Partisi” çok partili dönemde ise yukarıda adlarını söylediğimiz 4 parti değişik sürelerle “Tek Başına İktidar” olmuşlar, bunun dışında Türkiye ikili ya da çoklu koalisyonlar ile yönetilmiştir.
 
1946 yılından sonra “Tek Başına İktidar” olan partiler klasik anlamda “Sağ parti” olarak tanılanmaktadır.
 
 Siyasi literatür’de kendilerini “Liberal/Muhafazakâr/Milli Görüşçü/Müslüman Demokrat/Siyasal İslamcı” olarak tanımlayan siyasi partiler Türkiye’de “Tek Başına İktidar” olmuşlardır!
 
Hatta bunlardan “Ak Parti” aynı dönemde bünyesinden hem TBMM Başkanı hem de Başbakan ve Cumhurbaşkanı çıkarmıştır!
 
Evet! Sıra Türk Milliyetçileri/Ülkücülerin tartışmasız siyasette tek temsil yeri olan “Milliyetçi Hareket Partisi” ‘nindir.
 
Türk Milliyetçileri/Ülkücüler Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesinin temsilcileridir. Türk tarihinin günümüzdeki Alp-Erenleri’dir. Liyakatli kadroları, fikri felsefesi mevcuttur.
 
MHP içinde bulunduğu süreçten “Gönül Seferberliği” düsturu ile çıkacaktır.
 
Kadim değerlerimizi güncelleyerek “Rönesans/Yeniden Diriliş” ‘i gerçekleştirecektir!
 
Türk Milliyetçileri/Ülkücüler MHP “Tek Başına İktidar” oluncaya kadar, TBMM Başkanı, Başbakan, Cumhurbaşkanı “Türk Milliyetçisi/Ülkücü” oluncaya kadar uyumak bize haram olsun!
 
YORUM EKLE