Seçim..!

MHP'de listeler açıklandı ve malum ilan edildi..Ülkücülere geçit yok..Velev ki Bahçeli'ye biat etmiş olsalar dahi..Şu veya bu dönemde ideolojik bir duruş sergilemiş ,şu veya bu güç odağının adamı olmayan, eğrisiyle doğrusuyla,eksiği ve fazlası ile kariyeri ülkücülük olan ,hele ülkü ocakları kökenli olanların MHP ' de siyaset yapma imkanı yok.

Kırk yıllık siyasi bir gelenekten ve kırk yıldır ''insan'' yetiştirmekten bahseden bir hareket vitrinine yerleştirecek ülkücü tandanslı insanları eksik,yetersiz buluyorsa ,milletten,ülkücü kadrolara güvenmesini istemek,sadece abesle iştigaldir.

Bahçeli seçimini yapmış ve tercihini ülkücülerden yana kullanmamıştır. Bu kimilerince sürpriz sayılsa da ,Bahçeli'yi bilenlerce sürpriz değildir , çünkü ne yazık ki Bahçeli ülkücüye güvenen bir anlayışın temsilcisi değildir.
Seçilecek yerleri devşirme veya geçmişte ülkücülükten başka yapılara devşirilmiş ''katmerli devşirmelere'' tahsis eden bir zihniyetin ,ülkücü düşünce ile alakasının ciddi biçimde sorgulanmasının ,seçim sonrasına bırakılması,bence başlı başına bir aymazlıktan başka bir şey değildir.

Ne yazık ki genel temayül bu yöndedir.Ne adına? Velev ki siyasi bir başarı söz konusu olsa ,bu gerçeği görmezden gelmemiz mi gerekmektedir?

Kendimizi kandırmaktan vazgeçmek zorundayız,gerçeklerle yüzleşmek zorundayız.Bahçeli teşkilat yapısında da ,Türkiye siyasetinde de ülkücüleri ve ülkücü düşünceyi devre dışı bırakan bir siyaseti bilerek ve isteyerek uygulamaktadır. Şimdiden seçim sonrası oluşacak siyasi yapının,ülkücülerin etkisinden arındırmanın hesaplarını hayata geçirmiştir. Kutlu olsun !

Değişik merkezlerle irtibatlı ''çakma'' muhaliflerini listelere dahil eden Bahçeli'nin ''irtibatsız'' ülkücülere listelerini kapamasının ,seçim sonrası Türkiye dengelerinin hayli karışık olacağı sinyalini verdiğini belirtmeliyiz. Bu nazik ortamda ülkücülerin aykırı bir ses çıkarma ihtimalinin bertaraf edilebilmesi için ,hassas bir çalışma yürütüldüğünün hakkını da teslim etmeliyiz !

Listelerde ''okyanus ötesinin'' de Avrasya projesinin de temsili titizlikle sağlanıp ,dengelenmiş,genel arzu üzerine ülkücüler ötelenmiştir!!

Görünüm budur ancak ,Türkiye siyasetinde hiçbir zaman evdeki hesap çarşıya uymamıştır ve çarşı fark etmese de Bahçeli siyasetine karşıdır..Şimdiden söyleyelim bu karşılık seçimlere kadar bir biçimde bastırılsa dahi ,seçim ertesi Bahçeli'yi de çakma muhaliflerini de bitirecektir.

Ne Özdağ'lar ,ne Tuğrul'lar ne de Koray'lar ,hiç bir amorf,köşesiz, kişiliksiz kişilik ! MHP 'de ''yarın'' ı göremeyecektir.Başka kim var diyeceksiniz? Bekleyin ! Bu tezgahın dışında kalmış bir çok isimsiz kahramanın ,bizi şahlandırabileceğini de göreceksiniz...

Kandırıldık ve iliklerimize kadar ihanete uğradık, her şeye rağmen ayaktayız,her şeye rağmen bu milletin ümidiyiz..Her şeye rağmen yüzümüz ak ve dimdik ayakta yarınları beklemekteyiz..

Milletimizin ülkücülere bağlanmış ümitlerini boşa çıkarma hakkımız yok,böyle bir niyetimizde olamaz..Bilendik ve uzak olmayan ''hesap vaktini'' beklemekteyiz..

Ya Rab ,bileğimize güç ,şuurumuza idrak ihsan eyle..Bizi adil intikamının mümessili, bu büyük milletin geleceğinin inşasının ,insanlığın beklentisi ,insani bir dünyanın kurucusu olma şerefine nail eyle, bizi emrolunduğu gibi dosdoğru olanlardan kıl..

Şehitlerimizin yüzü suyu hürmetine dualarımızı kabul et , bizi O şehitlere layık bir davanın davacısı olmakla onurlandır, bizi muzaffer eyle...

Baki selamlar....


YORUM EKLE