Türkiye'de bir tane vardı. Çalındı!

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ömer Bender, meme başı akıntısını, ameliyatsız tedavi etmeyi başardığı, Türkiye'de tek olan tıbbi aletin bulunduğu otomobilini çalan hırsızlara, "Pazartesi iki hastamla randevum var. Hadi aracı çaldınız bari bilgisayar çantamı ve o cihazı bir şekilde bana ulaştırmalarını arzu ediyorum" diye seslendi.

Türkiye'de bir tane vardı. Çalındı!

Meme kanserinde çığır açan ünlü Prof. Dr. Ömer Bender, hırsız şoku yaşadı. Hırsızlar, Bender'in kullandığı araca arkadan çarparak trafik kazası süsü verdi. Trafik kazası sanan Bender, araçtan indikten sonra olanlar oldu. Aracı hırsız tarafından çalındı. Araçta meme kanseri tedavisinde kullanılan ve Türkiye'de tek cihaz olduğu belirtilen Duktoskopi cihazı ile hasta kayıtların bulunduğu laptopu da bulunuyordu.

Olay önceki akşam Bahçeşehir'de akşam saatlerinde meydana geldi. Meme kanserinde önemli çalışma yapan Prof. Dr. Ömer Bender, arabasıyla seyir halindeyken arkadan bir araç çarptı.

ARAÇTAN İNİNCE OLANLAR OLDU

Trafik kazası olduğunu sanan Bender, aracını durdurdu. Bender, arabayı çalışır şekilde bırakarak araçtan inerek arka tarafa gitti. O sırada başka taraftan gelen hırsız, araca binerek hızla uzaklaştı. Arabası çalınan Bender, bir anda şok yaşadı. Ne olduğunu anlayamadan aracı çalınan Bender, polisi arayıp en yakın polis merkezine gitti. Şikayetçi olan Bender, başına gelenleri polise anlattı.

TEK CİHAZ DA ÇALINDI

Poliste şikayetçi olan Bender'in çalınan aracında çok özel bir cihazında olduğu ortaya çıktı. Meme kanseri tedavisinde memeyi almadan tümörü çıkartmakta kullanılan Duktoskopi cihazı ve hasta kayıtlarının yer aldığı laptopunun da otomobilde olduğu öğrenildi. Araçla birlikte çalınan Duktoskopi cihazının Türkiye'de tek olduğu belirtildi.

ömer bender ile ilgili görsel sonucu

POLİS ARACI ARIYOR

Olayın polise bildirilmesi üzerine, Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Aracın en son Avcılar'da oldu tespit edildi. Polis her yerde aracı arıyor.

PROF. DR. ÖMER BENDER HIRSIZLARA SESLENDİ: O CİHAZ, ARAÇTAN ÖNEMLİ 

Cihazın araçtan daha önemli olduğunu söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Bender, "Pazartesi iki hastamla randevum var. Ve çok zorlanacağım o cihaz olmadan yöntemi uygulamak için. Hadi aracı çaldılar, ama bilgisayar çantamı ve o cihazı bir şekilde bana ulaştırmalarını arzu ediyorum" dedi.

Prof. Bender, cihazı şimdiye kadar 1500 hastada kullandığını belirterek, "Hiçbir şekilde teşhisi konulamayan 60 civarında çok erken evre meme kanseri yakaladım, ki ultrasonda, mamografide, MR'da hiçbir şekilde yakalanması mümkün olmayan meme kanseri yakaladım" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2018, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER