Rusya, Almanya ve Terör Örgütleri

İnatla ve ısrarla kan içen terör örgütlerinin arkalarında ki güçleri açık, açık söylemekten çekindik. Devlet yetkililerinin, bürokratlarının böyle davranması uluslararası ilişkiler açısından normal karşılanabilirdi. Fakat gazeteci, aydın, öğretim görevlisi, TV yorumcuları v.s… gibi sivil şahısların açık, açık milletimize ve devletimize düşmanlık yapan güçleri isimlendirilmemesinin anlaşılır bir tarafı yok.

Türkiye’de milletimizi her gün acılara boğan PKK başta olmak üzere tüm terör örgütlerinin arkasındaki devletlerin Rusya, Almanya ve İran olduğu artık tüm delilleriyle aşikârken ne hikmetse lafı dilimizde dolandırıyor ve siz yapıyorsunuz diyemiyoruz.

Türkiye, Rusya kriziyle bir kere daha coğrafya gerçekliği ile yüzleşiyor. Bu coğrafyada yaşıyorsanız, Rusya ve İran’la kalıcı dost kalamayacağını bilecek haçın başkomutanı edasıyla hareket eden Almanya’nın da ana düşman algısının Türkiye olduğuna iman edeceksiniz.

Bu devletler var olduğu müddetçe de, ülkenizde asla güvenliğinizi tehdit eden unsur bırakmayacaksınız.

Bugün güvenlik güçlerimizin özellikle Güneydoğu ve Kuzey Irak’ta yaptığı terör mücadelesi tüm siyasi partiler tarafından desteklenmesi gereken doğru uygulamadır. Bu tavırdan devlet asla vazgeçmemelidir. Bununla beraber örgütlerin metropollerde yapmaya hazırladıkları eylemlere karşı uyanık olunmalı, özellikle Mersin, Adana, Kocaeli, İstanbul gibi şehirlerde örgütlerin eylem arzuları fark edilmelidir. Şimdiden en üst düzeyde tedbirler alınmalıdır. Açılım rezaletiyle ödenen bedel tecrübelerin en acı hanesine yazılmalıdır. Bölgede ekonomik, kültürel, sosyal sahalarda yapılması gerekenlerde hızla yapılmalıdır.

Türkiye’nin ülkesinde yapılan ve yapılması planlanan örtülü faaliyetleri caydırmak için elindeki en büyük kozu, dünyanın neredeyse her yerinde yaşayan Türk nüfusudur. Türkiye ülke dışındaki Türkler ve akraba topluluklarla ilişkilerini mümkün olduğu en üst seviyeye çıkarmalıdır.

Kurulmuş bağımsız Türk devletleri, Muhtar Cumhuriyetler veya Akraba Toplulukların yaşadığı coğrafyalar tabii kalkanımızdır. Türkiye bu büyük potansiyelden şimdiye kadar ne yazık ki faydalanamadı. Türkiye dış politikasını ülke dışında yaşayan Türk’lere göre oluşturulmalıdır.

Bu sahada varlık gösteren dernek ve vakıflar birbirleriyle koordine edilmeli ve desteklenmelidir.

Türkiye Cumhuriyeti güçlü devlettir. Türk Milleti büyük millettir. Dünya bu gerçeği laikiyle hazmetmelidir.

Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin.

YORUM EKLE