Referanduma Çeyrek Kala Sokaktan İşaretler!

Baştan peşinen söyleyeyim sokaktan güzel işaretler aldım ve her geçen gün almaya da devam ediyorum.

Ne zaman bu güzel işaretleri aldım o zaman hislerim, tespitlerim beni yanıltmadı.

İlk güzel sokak işaretini 1987 yılında “Eski siyasetçiler siyasete dönsün mü?” referandumunda almıştım ve Türk Milleti Turgut ÖZAL’ın en güçlü zamanında Demirel, Ecevit, Türkeş ve Erbakan’ın siyasete devam etmelerine “evet” demişti. Hem de burun farkı ile. %50,16 Evet,%49,84 Hayır sonucu çıkmıştı. Mutlak değer olarak da sadece 75.066 oy farkı ile.

İkincisi ise 18 Nisan 1999 seçimleridir. MHP 129 milletvekili ile sağın birinci Türkiye’nin ikinci partisi olmuştu. Türk Milleti rahmetli Türkeş’in yıllarca verdiği emeğin karşılığını onun vefatından sonra biraz geç de olsa vermişti. Eğer MHP yönetimi sokaktan gelen işareti bizler kadar algılayabilseydi Türkiye’nin birinci partisi olması içten bile değildi.

Siyasette genelde keskin virajlar almayan sabırlı davranan Türk Milleti en son işaretini de 7 Haziran 2015 seçimleri öncesi “400 Milletvekili verin yoksa kaos” tehdidine karşı göstermişti ve sonuçta da AKP’nin 13 yıllık tek başına iktidarına son verdi.

“Anayasa Değişikliği” adı altında bu defa ısrarla “Tek Adam” dayatması yapılmaktadır.

Hep sabırlı davranan Türk Milleti yine “Tek Adam” dayatmasına karşılık vermeye hazırlanmaktadır.

Türk Milleti 16 Nisan’ın bir seçim olmadığının farkındadır, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş değerlerine karşı bir saldırı olduğunun farkındadır, Türk düşmanlarının topyekun saldırı halinde olduğunun farkındadır,uzun süredir din ile aldatıldığının farkındadır, ekonomik ve sosyal olarak çöküntü içinde olduğunun farkındadır, uzun süredir coğrafyamızdaki komşularımıza karşı yürütülen dış politikanın bir bataklık haline geldiğinin farkındadır, Türk Milletine 15 Temmuz zilletini yaşatanların kimlerle beraber o zillet gününe geldiğinin farkındadır. Velhasıl her şeyin farkındadır.

“Ya tek adam Ya TÜRKİYE” kavşağında tavrını TÜRKİYE’den yana koyan Türk Milletinin fertlerini “terörist” ile eşdeğer tutulmasını kabullenmemiştir, Bir kenara yazmıştır.

1984’den bu yana bu ülkenin evlatlarını şehit edenlerin hamilerinin güya bayrak dediği bez paçavrasının Türkiye semalarında Türk Bayrağı ile yan yana konulmasını da bir kenara yazmıştır.

Bıçak kemiğe dayanmıştır ve sabrın sonuna gelinmiştir.

Türk Milleti fırtına öncesi sessizlik halindedir.

Her türlü sıkıntıya tarihin her döneminde göğüs geren Türk Milleti “Tek Adam” anlayışına geleceğini teslim etmemeye karalıdır.

Türk Milleti parti ayrımı yapmadan kahır ekseriyetle “Ya tek adam Ya TÜRKİYE” kavşağında “TÜRKİYE” diye haykırmaya hazırdır.

Çevremize her türlü siyasi mülahazadan uzak baktığımızda sokak bu işareti vermektedir.

YORUM EKLE