TBMM’de Moskova Antlaşması’nın 100. yıldönümü kararı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, Başkan Mustafa Şentop'un himayesinde '16 Mart 1921 Moskova Antlaşması'nın 100. Yıl Dönümünde Türk-Rus İlişkileri Paneli' düzenlenecek. 

TBMM’de Moskova Antlaşması’nın 100. yıldönümü kararı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un himayesinde ve Bilkent Üniversitesi işbirliği ile '16 Mart 1921 Moskova Antlaşması'nın 100. Yıl Dönümünde Türk-Rus İlişkileri Paneli' düzenlenecek. 

15 Mart’ta düzenlenecek olan etkinlikte AK Parti İstanbul Milletvekili ve Türk-Rus Toplumsal Forumu Eş Başkanı Ahmet Berat Çonkar, Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar ile Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov konuşacak.

Türk-Rus Kültür Merkezi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Mihail Meyer, panele telekonferansla katılarak 'Moskova Antlaşması ve Rus-Türk ilişkileri' konulu konuşma yapacak.

Türk-Rus ilişkileri üzerine çalışmalar yürüten birçok akademisyen de panel kapsamında gerçekleştirilecek oturumlara konuşmacı olarak katılacak. Panel kapsamında ayrıca 100 yıl önce Moskova Antlaşması'nın imzalandığı anları yansıtan tarihi görüntüler de yayınlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER