SATIŞA GELDİK!

Son dakika… Cumhur İttifakında büyük bir kriz yaşanıyor. İsyan bayrağını çektiler ve ‘satışa geldik’ ifadelerini kullandılar. İşte flaş haberin ayrıntıları;

SATIŞA GELDİK!
 Ak Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nda BBP depremi yaşanıyor.

24 Haziran seçimlerine AK Parti listelerinden giren Büyük Birlik Partisi isyan bayrağını çekti. 'Seçilebilir yerden' sadece Genel Başkan Mustafa Destici'nin yer bulduğunu belirten partililer, bugün durum değerlendirmesi için olağanüstü toplanıyor.

‘Cumhur İttifakı’na, AKP listelerinden dahil olan BBP’de huzursuzluk hakim. Listede ‘seçilebilir’ yere sadece parti lideri Mustafa Destici’nin konulması partide tepkilere neden oldu. Partililer; Destici dışındaki BBP’li adayların, AKP listelerinde ‘seçilebilir yerden’ gösterilmediği görüşünde.

Parti Başkanlık Divanı bugün olağanüstü toplanıp adaylıklardan çekilmeyi tartışacak. Divan’da; AK Parti’ye, BBP adaylarının sıralarının değiştirilmesinin teklif edileceği kabul görmemesi halinde de adaylıkların geri çekilmesinin masaya yatırılacağı öğrenildi.

SATIŞA GELDİK

Rahatsızlığı doğrulayan bir genel merkez yönetici Sözcü’ye açıklamalarda bulundu.  Yönetici, “Sıralamanın düzeltilmesi talebi çok yüksek, mevcut listeyi kabullenen yok. Tabanda büyük infial var. Yönetime kırgınlık ve kızgınlık hakim. Saadet Partisi kadar olamadık. Hemen teslim olduk. Bir tek başkan (Destici) kesin seçilecek yerde. Oyuna, satışa geldik” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER