Perinçek'e büyük şok! HDP'yi eleştirince HDP'ye geçtiler

VATAN Partisi lideri Doğu Perinçek'in HDP ile ilgili sözleri partisinin güç bela bulduğu Diyarbakır, Batman ve Kızıltepe teşkilatlarını çökertti! Vatan Partisi Diyarbakır İl Başkanı Selahattin Gönül, Batman ve Kızıltepe parti teşkilatlarıyla birlikte istifa ettiklerini ve nın istifa ettiğini açıkladı. Gönül, 24 Haziran seçimlerinde HDP'ye destek vereceklerini söyledi.

Perinçek'e büyük şok! HDP'yi eleştirince HDP'ye geçtiler
 Vatan Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Diyarbakır İl Başkanı Selahattin Gönül ve beraberindeki bazı parti yöneticileri düzenledikleri basın toplantısında partilerinden istifa ettiklerini duyurdu. İstifaya Batman ve Kızıltepe parti teşkilatları da katıldı. Diyarbakır Vatan Partisi teşkilatında sadece 1 kişi kaldı.

Diyarbakın il başkanı Selahattin Gönül istifanın sebebinin genel başkanları Doğu Perinçek'in HDP'ye ilişkin açıklamaları olduğunu söyledi.  Gönül istifa açıklamasında şunları söyledi: 

-"Doğu Perinçek'in 'Cumhurbaşkanı seçildiğimde HDP'yi kapatacağız' açıklamasını yönetim olarak yaptığımız toplantıyla değerlendirdik. Diyarbakır, Batman ve Kızıltepe teşkilatıyla birlikte görüştük. Bu söylemlerin bizi rahatsız etmesinden dolayı istifa kararı aldık. Bir arkadaşımız hariç.

BÖYLE KONUŞURSA OYU 0.1'E DÜŞER
-6 milyon oy almış bir partiyi kapatma lüksün yoktur. Ama siz herşeyi teröre bağlarsanız, bu ülkede ne barışı ne de huzuru sağlarsınız. Bu ülkenin barışa ihtiyacı var, savaşa değil. Genel Başkan'ın bu söylemlerini değiştirmesi gerekiyor. Buna devam ederse yüzde 1 oyu vardı, 0,1'e düşer. 

GİDİP HDP'YE OY VERECEĞİZ

-Türkiye'de 6 milyon insan HDP'ye oy verdi. Kimse silah zoruyla oy vermedi veya PKK'nın zoruyla gelip vermedi. Benim oyum HDP'yedir. 90 kişi istifa ettik. Toplu halde HDP'ye oy vereceğiz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER