MHP'DE BAKANLIK HEYECANI; 2 İSMİN ADI GEÇİYOR...

MHP'DE BAKANLIK HEYECANI; 2 İSMİN ADI GEÇİYOR...

Mehmet Parsak kimdir? Nereli? Kaç yaşında? İşte hakkında merak edilenler…

MHP Milletvekili Mehmet Parsak’la ilgili merak edilenler haberimizde… 39 yaşındaki genç siyasetçi ile ilgili az bilinenler ve siyasi hayatında dair bilgileri ve kısa bir yaşam öyküsünü sizler için derledik. İşte ayrıntılar…

MEHMET PARSAK KİMDİR?

Mehmet Parsak 3 Mart 1979’da (39 yaşında) Afyonkarahisar’da doğdu. Türk siyasetçi ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili. Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri’nde MHP Afyonkarahisar milletvekili olarak meclise girmiştir.

Yaşamı ve kariyeri

Mehmet Parsak 3 Mart 1979 tarihinde Afyonkarahisar’da Şükrü ve Nezahat Parsak çiftinin çocuğu olarak doğdu. 1998 yılında Afyon Kocatepe Anadolu Lisesini bitirmesinin ardından 2002 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Gençlik yıllarında Afyon Ülkü Ocaklarında başladığı siyasi hayatına Konya Ülkü Ocaklarında devam etti. Ülkü Ocakları bünyesinde çeşitli görevler yürüttü. Mezun olmasının ardından Ankara’ya yerleşerek Ankara Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yaptı.

2012 yılında kurucuları arasında olduğu Milliyetçi Avukatlar Grubu bünyesinde çeşitli görevler yürüttü. Ankara Afyonkarahisar ili ve ilçeleri sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği genel başkanlığı ve Ankara'da faaliyet gösteren Ege illeri vakıf ve derneklerinin oluşturduğu “EGEM Platformu”nun Başkanvekilliğini yaptı.

Siyasi kariyeri

Milletvekilliği

2011 yılında MHP Hukuk Çalışma Grubu Kurucusu ve Koordinasyon Kurulu ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) MYK Asil Üyesi olan Parsak, ilk defa Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri’nde MHP Afyonkarahisar milletvekili olarak meclise girdi. Kasım 2015 Türkiye Genel Seçimleri’nde tekrar MHP Afyonkarahisar milletvekili olarak meclise girdi.

 

MHP Osmaniye 2. sıra Milletvekili Adayı olan ancak seçilemeyen Ruhi Ersoy kimdir? Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde yeni bakanlar listesi bu akşam açıklanacak. Doç. Dr. Ruhi Ersoy'un ismi yeni bakanlar kurulu listesinde Kültür ve Turizm Bakanı olarak geçiyor. İşte Ruhi Ersoy kaç yaşında, nereli, evli mi, mesleği ne gibi soruların yanıtı....

18-07/09/ruhi-ersoy.jpg

DOÇ.DR. RUHİ ERSOY KİMDİR?

2 Aralık 1972 yılında Osmaniye’de dünyaya gelen Ruhi Ersoy Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olmuştur.  Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde doktora çalışmasını bitirdi.

Ruhi Ersoy, Kayseri’de Türk dili ve edebiyatı öğretmenliğine başladı. Gaziantep Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne öğretim görevlisi olarak atandı. MHP 10. Olağan Kurultayında MYK Üyesi seçildi. Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Divan Başkan Yardımcılığına getirildi.

İyi derecede İngilizce bilen Ruhi Ersoy, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

ADI KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI OLARAK GEÇİYOR

24 Haziran seçimleri sonrasında Türkiye'de yönetim sistemi de değişti. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle beraber artık milletvekilleri bakan olamıyor. Bakan olanlarsa milletvekilliğinden istifa etmesi gerekiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hazırladığı yeni bakanlar Kurulu listesine kimlerin gireceği merak edilirken MHP Milletvekili adayı olan ama seçilemeyen Doç. Dr. Ruhi Ersoy'un ismi Kültür ve Turizm Bakanı olarak geçiyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER