MHP'DE TUĞBA NUR AKTAY KRİZİ

MHP'DE TUĞBA NUR AKTAY KRİZİ
 SIR DOLU NUR TUĞBA AKTAY

MHP’nin 18 Mart 2018’de yapılan Olağan Genel Kurulu’nda MYK Listesine giren, kendisini eğitimci, öğretmen olarak tanımlayan Nur Tuğba Yüksel, Twitter sayfasından bugüne kadar üyesi ve yöneticisi olduğu Milliyetçi Hareket Partisi ile ilgili herhangi bir açıklama ve bilgi de paylaşmamış. Ancak, daha önce açıkça Başkanlık Referandumu’nda HAYIR cephesinde olan Uğur Dersaneleri’nin kurucusu ve sahibi, Bahçeşehir Koleji ve Üniversitesi’nin sahibi olan Enver Yücel ile ilgili pek çok paylaşımda bulunmuş.

EŞİ FETÖ’DEN ATILMIŞ

Uğur Dersaneleri hakkında FETÖ bağlantılarının olduğu yönünde pek çok haber basında da yer alırken, Nur Tuğba Aktay’ın polis olan eşi de 17-25 Aralık’tan sonra FETÖ bağlantısı nedeniyle Emniyet’ten atıldığı iddia ediliyor.

YAŞANTISI TARTIŞMALI

MHP İstanbul 2. Bölge 3. Sıradan Milletvekili adayı yapılan Nur Tuğba Aktay’in özel yaşantısı hakkında da pek çok söylenti İstanbul MHP teşkilatları içerisinde oldukça yoğun bir şekilde konuşuluyor ve ayyuka çıktığı iddia ediliyor.

REFERANSINI KİM VERDİ?

Türkiye’yi kasıp kavuran ve 15 Temmuz darbe girişimiyle kaosun eşiğine getiren FETÖ’nün siyasi ayağı bugüne kadar pek ortaya çıkmamışken, MHP’nin Amerika Boston kökenli, FETÖ iddiaları ve özel hayatı ayyuka çıkmış olan bir kişiyi nasıl milletvekili adayı yaptığı merak ediliyor. Kılı kırk yardığı bilinen MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye Nur Tuğba Aktay’ın referansını acaba kim verdi? Parti içerisinde bununla ilgili üst düzey bazı yöneticilerin isimleri de geçiyor. Ancak, bu isimler referanslarının kendilerinden olmadığını söylüyorlar.

NUR TUĞBA AKTAY İSTİFA MI EDECEK?

Yine MHP kulislerinden yansıyan bilgilere göre hakkındaki iddia ve ithamlar karşısında zor durumda kalan Nur Tuğba Aktay’ın yoğun baskı yaşadığı ve istifaya zorlandığı belirtiliyor. Ancak, edindiğimiz bilgilere göre Aktay istifa etmek istemiyor ve direniyor.

MHP, Yüksek Seçim Kurulu’na milletvekili aday listelerini beklenenden önce vermişti. İstifa etmemesi durumunda İstanbul’dan 3. Sırada seçilebilir yerden aday olan Aktay’ın yeni dönemde MHP’nin milletvekillerinden birisi olmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

AKTAY’IN ARKASINDA ENVER YÜCEL Mİ VAR?

Hakkında FETÖ iddialarının oldukça yoğun olduğu Bahçeşehir Okulları, Uğur Okulları, Bahçeşehir Üniversitesi, Uğur Temel Liselerinin sahibi Enver Yücel geçtiğimiz yıl okullarında yabancı sermaye fonu olduğu gerekçesiyle bizzat Cumhurbaşkanının uyarıları ile kurumlarında bulunan yabancı sermaye ve fonları çıkartmış ve son anda okullarını Doğa Koleji gibi kapatılmaktan kurtarmıştı.

OKULLARI FETÖ’DEN KAPATILDI

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden sonra, Milli Eğitim Bakanlığı’nın KHK ile kapatılan kurumları içerisinde Burdur Bahçeşehir Okulları da yer almıştı. Uğur Okulları, Uğur Temel Liselerinden ise ülke genelinde 100'e yakın okul ve kurum FETÖ ile bağlantısı olduğu için kapatıldı.
TRUMP’IN ÜSTÜNÜ ÇİZEN TİŞÖRT BASTIRDI
En son ABD’de yapılan seçimlerde, Hilary Clinton adına Amerika'daki düşünce kuruluşlarıyla lobi faaliyeti yürüttüğü belirtilen Bahçeşehir Okullarının sahibi Enver Yücel’in, Amerika başkanı seçilen Donald Trump'ün üstünü çizen tişört bastırarak dağıttığı da ortaya çıktı.

enveryucel-001.jpg


Kaynak: SiyasetcafeGüncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 19:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER