Meral Akşener için verilen imza kaç oldu? Bahçeli'ye ince gönderme

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, İstanbul'da Üsküdar İlçe Seçim Kurulu'na giderek kendi adaylığı için imza attı. Toplam imza sayısı 65 bine yaklaştı. Akşener, sosyal medya hesabından annesinin fotoğrafını paylaşıp MHP lideri Devlet Bahçeli'ye gönderme yaptı...

Meral Akşener için verilen imza kaç oldu? Bahçeli'ye ince gönderme
 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, cumhurbaşkanı adaylığı için 100 bin imza toplamaya başladı. Akşener, imza kampanyasına seçim bölgesi olan Üsküdar İlçe Seçim Kurulu’nda start vererek imza kampanyasını başlattı.

Meral Akşener’i desteklemek ve imza vermek için yüzlerce vatandaş sabah saatlerinden itibaren İlçe Seçim Kurulu’nun önünde toplandı. Türk bayrakları ve parti bayraklarıyla Akşener’in gelmesini bekleyen partililer, ‘Cumhurbaşkanı Meral Akşener’ şeklinde sloganlar attı. Saat 11.00 sıralarında Üsküdar İlçe Seçim Kurulu’na gelen Meral Akşener içeriye gireceği sırada büyük bir izdiham yaşandı.

KİME OY VERECEĞİNİ AÇIKLADI... Güçlükle İlçe seçim Kurulu Başkanlığı’na giren Meral Akşener, görevli memurun, ‘Kime oy veriyorsunuz?’ sorusuna gülerek, ‘Kendime’ diye cevap verirken, belgeyi imzaladığı sırada, ‘Ben 64 bin 876’ncı kişiymişim. Türkiye’de bir ilk oluyor ya imza işi’ dedi. İmza attıktan sonra belgenin bir örneği kendisine verilen Meral Akşener, ‘Hayırlı uğurlu olsun inşallah’ dedi.

İmza attıktan sonra dışarıda bekleyen partililere konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, “biz milletimize güvenerek yola çıktık. 100 bin imza dedik. Bu 100 bin imza için tek güvendiğimiz yer milletimizin iradesi ve bugün itibarıyla görülüyor ki bu 100 bin imza tercihimiz son derece doğru. Başka hiç bir yere güvenmeden, sadece milletimize güvenmemiz bize yeter. Allah milletimize ve hepimize hayırlı eylesin" dedi.

AYAĞINIZI DENK ALIN... "Şimdi YSK’nın içindeyiz. O nedenle bunun dışında bir şey söylemek istemiyorum" diyen Meral Akşener, "Söyleyecek çok söz var. Allah’ın izniyle inşallah bu ülkede ali kıran baş kesen sistem sizlerin iradesiyle değişecek. Şunu söylemek zorundayım. Buradan sayın Erdoğan’a sizin adınıza, milletimiz adına bir soru sormak istiyorum, o da şu, ‘Kıbrıs’la ilgili yaptığın yanlış politikalar sonucunda Kıbrıs’ı verdin mi?’ Buna müsaade etmeyeceğiz. Ayağınızı denk alın" ifadelerini kullandı.

TOPLAM İMZA SAYISI KAÇ OLDU... Akşener konuşmasının ardından, ‘Cumhurbaşkanı Meral Akşener’ sloganları ile İlçe Seçim Kurulu’ndan ayrıldı. Akşener'in imzasıyla toplam imza sayısının 64 bin 876'ya yükseldiği belirtildi. Akşam saatlerine doğru 100 bin imzanın toplanması bekleniyor.

"HAYDİ BAKALIM FİŞLEYİN..." Meral Akşener sosyal medya hesabından Annesi'nin bir fotoğrafını "Annem ile teyzem de Kocaeli İl Başkanımız eşliğinde imzalarını verdiler. Allah onlardan razı olsun. Haydi bakalım fişleyin. #TürkiyeİYİolacak #MilletinAdayıMeralAkşener" notuyla paylaştı ve MHP lideri Devlet Bahçeli'ye ince bir mesaj verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2018, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER