Koray Aydın'ın 'bizimle beraber' dediği milletvekili İYİ Parti'den istifa etti!

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Fatih Mehmet Şeker'in partisinden istifa ettiği iddia edilmişti.

Koray Aydın'ın 'bizimle beraber' dediği milletvekili İYİ Parti'den istifa etti!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Şeker'in istifa ettiği yolundaki haberlerle ilgili olarak "Arkadaşımızın istifası söz konusu değildir. Milletvekilimiz bizimle beraberdir" demişti.

Gelişmelerin ardından İYİ Parti İstanbul Milletvekili Fatih Mehmet Şeker istifasını sosyal medya hesabından duyurdu.

Fatih Mehmet Şeker Twitter’da “Değerli dostlar İyi Parti’den istifa ettim. Genel başkanımız Meral Akşener Hanımefendi’ye ve cümle dostlara medyûn-ı şükran olduğumu bir vicdan borcu olarak ifade etmek isterim...İlave etmek istediğim hususlar ektedir...” mesajıyla birlikte şu yazılı açıklamayı ekledi:

Türkiye’yi dert edindiğimize göre yürümemiz icab eden yol bellidir. Siyaset de hayat gibi kendi kendini tazelemenin sırrına sahiptir. Bu işin vakti ve zamanı yoktur. Hepimizin asıl çerçevesi bu ülke olduğuna göre Türkiye’nin hususiyetini oluşturan kıymetler ve eskimez değerler üzerinde ısrar etmeye, Türk milletinin gösterdiği yolda yürümeye devam edeceğiz. Sosyal dertlere deva bulmak ve tedavisiz kalmış yaralara melhem olmak için yeni ilaçlar icad etmenin imkanlarını yoklayacağız. Behçet Necatigil’in dediği gibi “kendimizden kurtulmamız imkansızdır”. Bizim için siyaset şiir yazmak ve eser vermek gibi bir şeydir. 

Bizim gözümüzde siyasi olan her şey fikri ve kültürel; fikri ve kültürel olan her şey siyasidir. Cevdet olan her şey de siyasidir. Cevdet Paşa ile Midhat Paşa yahut da İbnülemin ile Hasan Âli Yücel arasında mahiyet farkı yoktur. Teori de tatbikat da zarf da mazruf da özünde aynıdır. Bu demektir ki siyaset fonksiyonunu her alanda sürdürecek, işlevselliğini hiçbir zaman yitirmeyecek, Türkiye bazı şeylerin karşılığını ergeç alacaktır; zira merhum Menderes’in ifadesiyle millet de “alfabe ile ölçülemeyecek derecede büyük asırların bağrından gelen bir irfan hazinesini vardır”. Ömer Seyfettin bunu “halk ariftir, okumadan  bilir” şeklinde ifade ederken, Nazım Hikmet de “o halk ki senin: Topraktan öğrenip kitapsız bilenlerdir” mısraıyla dile getirir. Siyasetin heğbesi halk olduğuna göre şu durumda “umurumda olan Türkiye’dir” diyenlerin şu sözünü yüksek sesle tekrar edelim: Milletin “her şeyin kılı kırk yaran terazisine sonsuz itimadım vardır”.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2018, 20:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER