KORAY AYDIN AKŞENER'İN AÇIKLAMASINI HEM KABUL ETTİ HEM DE ETMEDİ(!)

KORAY AYDIN AKŞENER'İN AÇIKLAMASINI HEM KABUL ETTİ HEM DE ETMEDİ(!)

Bahçeli ile yakın temasa ilişkin soruya ise şu şekilde cevap verdi.

“Nezaket çerçevesinde yapılmış işlemlerden. Bir siyasi sonuç yanlışlığına düşülmemesi lazım. İYİ Parti ayrı parti, MHP ayrı parti”
Aydın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in milletvekillerini sert şekilde uyardığı iddialarına, “Genel konularla ilgili değerlendirme yaptık. Seçimden bugüne kadar geçen süreçle ilgili değerlendirme yaptık. Genel Bakanların uyarılarının sertliği olmaz” şeklinde konuştu. 

Aydın'ın açıklaması şu şekilde;
" İYİ partiyi ortaya çıkartan nedenler var.Bir, parti içi demokrasiye önem vermemek.
 Lider sultasının Parti içi suçlamalarla "FETÖ'cüler" "dış güçlerin oyuncağı" gibi ayrıştırma yakıştırmaları. Türkiye'de tek adamlık rejimine geçen bir şeyin fitilini ateşlemek ve bunun yüklenicisi olmak şu anda bu ortaklaşma alanlarında hiçbir benzerliğimiz yoktur.

 

Biz ayrı bir partiyiz.

 

Soru:  Akşener çok sert uyardı.

Koray Aydın: O konu ile ilgili değil, genel konularla ilgili biz bir değerlendirme yaptık. O sadece bu konu içinde bir alt başlık.
 Seçimlerde ve bu süreçle ilgili genel başkan bir değerlendirme yaptı. Genel başkan uyarılarının sertliği olmaz. Genel başkan uyarıları gereklidir de. Zaman zaman uyarıda da bulunurlar. Bu çok normal bir durum. Ben sert ifadesini kabul etmiyorum.

Soru: Akşener “Ben siyasi nezaketi iyi bilirim. Ancak bu yapılan siyasi nezaket değildir. Partimize; FETÖ’cü, ipsiz sapsız diyen ve hatta genel başkanın namusuna kadar laf edenlere böyle hürmet göstermek siyasi nezaket değildir." dedi.

Koray Aydın: Bu açıklamayı Nereden aldınız internette yazılan her şey doğru değil o sözler orada kullanılmadı o kadar söyleyebilirim.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2018, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER