İYİ Parti'de peş peşe istifalar!

İYİ Parti Kırıkkale kurucu İl Başkanı Mustafa Akyürek, yazılı açıklamasında, hedeflerine ulaşamamış bir parti olarak yapılan 2. olağanüstü kurultayda Genel Başkan Meral Akşener'in yeni bir yönetimi göreve getirmesi beklenirken aynı kadrolarla devam etme kararı aldığını belirterek istifa ettiğini açıkladı.

İYİ Parti'de peş peşe istifalar!

İYİ Parti Kırıkkale kurucu İl Başkanı Mustafa Akyürek, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Akyürek, yazılı açıklamasında, hedeflerine ulaşamamış bir parti olarak yapılan 2. olağanüstü kurultayda Genel Başkan Meral Akşener'in yeni bir yönetimi göreve getirmesi beklenirken aynı kadrolarla devam etme kararı aldığını belirtti.

İYİ Parti'nin umut haline gelmekten ve kuruluşta aldığı olumlu rüzgarı yeniden kazanmaktan tamamen uzaklaştığını savunan Akyürek, şunları kaydetti:

"Söylemlerin ve eylemlerin taban tabana zıt bir hale geldiği bu tabloda ilkeli siyaset yapmanın imkansız olduğunu üzülerek gördük. Bugün itibarıyla İYİ Parti'deki tüm görevlerimden ve üyelikten istifa ettiğimi kamuoyu ile paylaşırken, bu vesileyle ilk günden bugüne kadar partimizin kuruluşunda ve çalışmalarında özveri ve emeğini esirgemeyen tüm üye, delege, il ve ilçe yönetimlerinde görev alan arkadaşlarıma canıgönülden teşekkürlerimi sunarım."

ERBAA VE NİKSAR KURUCULARI DA İSTİFA ETTİ

İYİ Parti’nin Erbaa ve Niksar kurucu ilçe başkanları yaptıkları yazılı açıklamalarla görevlerinden istifa ettiklerini duyurdu. Görevinden istifa eden İYİ Parti Erbaa İlçe Başkanı Gürbüz şunları kaydetti: ”Büyük Türk milletine hizmet edebilme fırsatı bulmak gayesiyle çıktığım bu yolda 20 Mart 2018 tarihinde kuruculuğunu üstlendiğim ve o günden bu güne şerefle yürüttüğüm İYİ parti Erbaa İlçe Başkanlığı görevimden gördüğüm lüzum üzerine ve önümüzdeki yerel seçimlerde partimin bayrağını daha yükseklere taşıyacak daha yeni daha dinamik arkadaşlarıma teşkilatlanma fırsatı ve serbestisi sağlamak için istifa ediyorum. Bu görevi bana layık gören başta Genel Başkanım Sayın Meral Akşenere, Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcım Koray Aydın ve Sevgili İl Başkanım Afşin Ünverdi beyefendiye teşekkür ederim. Oluşacak yeni yönetim kurulumuza başarılar dilerim. Allah yar ve yardımcıları olsun inşallah.

İstifa eden Niksar İlçe Başkanı Murat Basut ise şunları söyledi:

”Gurur duyarak ve severek bugüne kadar yürütmüş olduğum İYİ Parti Niksar ilçe başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Bundan sonra görev alacak arkadaşlara başarılar dilerken ölene kadar İYİ Partinin başarısı için bir neferi olarak çalışacağımın sözünü veriyorum. Bu ana kadar benimle birlikte çalışan hepsi birbirinden değerli yönetim kurulu arkadaşlarıma ve İYİ Partili tüm kardeşlerime Teşekkür ediyorum”

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2018, 20:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER