İYİ PARTİ'DE İKİ BÜYÜK İSTİFA!

Kurucular Kurulu, Genel İdare Kurulu ve Genel Başkan Başdanışmanlığı görevini yürüten Balyoz kumpasından yaklaşık üç yıl hapis yatan Yörük Ali Paşa lakaplı emekli Tuğgeneral Ali Aydın, İYİ Parti'deki tüm görevlerinden istifa ettiğini duyurdu

İYİ PARTİ'DE İKİ BÜYÜK İSTİFA!

Ali Aydın yaptığı basın açıklamasında sert ifadeler kullandı. Aydın açıklamasında, “Benim gibi FETÖ terör örgütünce mağdur edilen ve benle aynı hassasiyetlerle İYİ Parti'ye katılan bazı arkadaşlarımızın FETÖ ile mücadeleleri ve mağduriyetleri, magazinsel siyasi söylemlerle dolgu malzemesi yapılmaya çalışılmıştır” ifadelerini kullandı. ÜLKÜCÜ İDEOLOJİYE BAĞLIYIM Ali Aydın açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “30 Kasım 2015’te Sn. Meral Akşener ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin 7 Haziran seçimlerinden 1 Kasım seçimlerine kadar kan kaybetmesinden kaynaklı, Türk milliyetçileri ve ülkücüleri iktidara getirme ve ülkemize yeni bir nefes aldırma inancıyla yola çıktık. Ben ömrünü ülkücü ideolojiye ve Türk milliyetçiliğine bağlı olarak geçirmiş, hayatımın ve mesleğimin her safhasında bunun çilesine ve emeğine talip olmuş bir ülkücüyüm. 1980 darbesinden sonra muvazzaf üsteğmenken MHP ve ülkücü kuruluşlar davasından uzun sure gözaltında kaldım, ağır işkence gördüm.

İYİ Parti'de istifa depremi artçı sarsıntılarla devam ediyor. Bugün ilk istifa haberi Yörük Ali Paşa'dan geldi. Bugün istifa eden ikinci isim ise genel başkan yardımcısı Ayfer Yılmaz oldu. Yılmaz, partideki tüm görevlerinden istifa ettiğini bildiren dilekçeyi İYİ Parti genel merkezine sundu.

AYFER YILMAZ KİMDİR? Eski Devlet Bakanı Ayfer Yılmaz: 1996 yılında DYP İçel milletvekili seçildi ve iki dönem görev yaptı. 1996'da Mesut Yılmaz başbakanlığında kurulan ANAYOL ile yine aynı yıl içinde bu kez Necmettin Erbakan'ın başbakanlığında kurulan REFAHYOL hükümetlerinde devlet bakanlığı görevi yaptı. Ayfer Yılmaz, 1956 senesinde Ankara'da dünyaya geldi. Lise mezuniyetinin ardından Ankara Üniversitesi'nde okumaya başlayan Yılmaz, Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Eğitimini tamamladıktan sonra Bonn Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müşavir Yardımcılığı, Hazine Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcılığı, Hazine Müsteşarlığı, Dünya Kalkınma Bankası, Asya Kalkınma Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, İslam Kalkınma Bankası Türkiye Başkanlığı görevleri yapan Yılmaz, ayrıca XX.ve XXI. Dönem İçel (Mersin) Milletvekilliği ile Devlet Bakanlığı yaptı. İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı olan Yılmaz, 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı olmadı.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER