İYİ PARTİ'DEN ŞOK İDDİA!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Bahçeli’nin erken seçim açıklamasının ardından İYİ Parti’den çok ses getirecek bir iddia ortaya atıldı. İşte ayrıntılar; Kaynak: Bahçeli’ye 'Erken Seçim' açıklamasını kim yaptırdı? İYİ Parti'den ŞOK iddia!

İYİ PARTİ'DEN ŞOK İDDİA!
 İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yaptığı erken seçim çağrısı ile ilgili şok bir iddia ortaya attı.

Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısının ardından İYİ Parti'den ilk açıklama geldi. Açıklamayı İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ yaptı.

Hürriyet'te yer alan habere göre, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, MHP lideri Bahçeli’nin çağrısının ardından erken seçimin Türkiye için iyi olacağını ifade etti.

BAHÇELİ'YE BU AÇIKLAMAYI YAPTIRDILAR

Özdağ, “Biz seçime hazırız. Genel Başkanımız 15 Temmuz diye defaatle dile getirmişti. Ama AKP kongresi nedeniyle Kasım’a kalacağını tahmin ediyorduk ki ekonomik çöküş korkusu, Saray ve AKP’yi daha hızlı erken seçime zorladı. Bahçeli’ye de bu açıklamayı yaptırdılar” dedi.

Ümit Özdağ, "İktidar ekonomik çöküşün sonuçlarını seçim sonrasına ötelemek için bu kararı aldı. Ama Türkiye için iyi olacak. Kurtuluşun başlangıcı olacak. Seçimin ardından Türkiye’de yeniden demokratik hukuk devletinin kurulmasıyla ülkemize gelmeyen sermaye gelmeye; Türkiye’den kaçan yetişmiş insan gücü dönmeye başlayacak. OHAL’in kalkması ve hukuk devletinin tesisiyle ekonomisinin rayına oturmasının da temelleri atılmış olacak" açıklamasında bulundu.

HAYIRLI OLSUN

Erken seçim kararını Genel Başkan Meral Akşener ile de konuştuklarını anlatan Özdağ, kendisine “Size daha erken Sayın Cumhurbaşkanım diyeceğiz. Hayırlı olsun” dediğini aktardı.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER