İP'İN İPİ KOPTU...

İP'İN İPİ KOPTU...

İYİ Parti’nin seçimlerden sonra nasıl bir yol haritası izleyeceği konuşuldu. Partinin önemli isimlerinden genel başkan yardımcısı Ümit Özdağ, İYİ Parti’nin merkez sağ yerine “Türk merkez” olarak konumlandırılması gerektiğini söyledi.

Lütfi Türkkan ise bu fikre karşılık, söz alarak, AKP’nin kuruluş gününü hatırlatarak, AKP kurucu kadrosunun milli görüş felsefesini devam ettirmeye çalıştıklarını hatırlattı. Reha Çamuroğlu ve Ertuğrul Günay gibi isimlerin partiye dahil edilmesini de hatırlatan Türkkan, bu alınan isimler partinin siyasi hareketini değiştirecek işlere girmediklerini aktardı.

İYİ Parti kurucularından Aydın Sezgin ise araya girerek bu sözlerin, kendisi gibi Ülkücü tabandan gelmeyenlerin partide görüş bildiremeyecekleri anlamına mı geldiğini sorarak duruma tepki gösterdi.

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Aytun Çıray ise seçim sonuçlarının kötü sayılamayacağını alınacak önlemler ile daha başarılı olacağını dile getirdi. İYİ Parti’nin bundan sonra atacağı adımlarda izleyeceği stratejinin hayati önem taşıdığını belirtti.

ÜMİT ÖZDAĞ: CHP İLE İTTİFAK HATAYDI

Öte yandan Habertürk TV’de Kübra Par’ın sorularını yanıtlayan Ümit Özdağ, “CHP ile seçim ittifakı bize oy kaybettirdi. Eğer Saadet Partisi, Demokrat Parti ittifakı olsaydı çok daha fazla oy alırdık” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER