Erdoğan: Tehditlere prim vermeyiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD ile Rahip Brunson'un yargılanması nedeniyle yaşanan gerilimle ilgili konuştu.

Erdoğan: Tehditlere prim vermeyiz!

Erdoğan, "Amerika'da özellikle Evangelist, Siyonist anlayışın bu tür tehditkar dil kullanmasını bizim kabul etmemiz mümkün değil" dedi.

Erdoğan'ın gazetecilere açıklamaları şöyle:

"Her şeyi MGK bildirisinde söyledik. Bize tehdit ifadeleriyle yaklaşma kimseye bir şey kazandırmaz. Biz NATO'da ABD ile en güzel dayanışmayı ortaya koyduk. Kore'de onlarla beraber olduk. Hala NATO'da en üst düzeyde dayanışmayı koyan Türkiye'ye böyle bir tehdit dili kullanmak asla yakışmaz. Ve bu tür tehdit dili kullanmaya biz kusura bakmasınlar prim vermeyiz. Bizlerin karakterini onların çok iyi bilmesi gerekiyor. Biz kendileriyle ikili olarak görüştük. Biz tek söylem, tek dille bu konudaki kanaatlerimizi paylaştık, paylaşıyoruz.

Temenni ederim ki, şu anda Dışişleri Bakanım ABD Dışişleri Bakanı ile bir araya gelecekler. Türkiye'deki dini azınlıkların dün yaptıkları açıklama çok çok manidar. Türkiye'nin dini azınlıklara yönelik en ufak sorunu yoktur. Ama kalkıp da Amerika'da özellikle evangelist, siyonist anlayışın bu tür tehditkar dil kullanmasını bizim kabul etmemiz mümkün değil. İnandığımız yolda özgürlüklerimizden, bağımsızlığımızdan, yargı bağımsızlığından en ufak taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz."

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER