Erdoğan'dan CHP'ye Menderes hatırlatması

İSTANBUL Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenecek AK Parti'nin "Büyük İstanbul Mitingi" başladı. cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yenikapı’da düzenlenen mitingde konuşuyor.

Erdoğan'dan CHP'ye Menderes hatırlatması
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti'nin Yenikapı mitinginde konuştu. Sözlerine bayram kutlamasıyla başlayan Erdoğan, babalar gününü kutlarken "Bugün babalar günü. Tüm babaların babalar gününü tebrik ediyorum. Böyle bir günde biz de en baba mitingimizi İstanbul’da yapıyoruz. Muhteşem bir İstanbul var" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, helikopter ile Yenikapı miting alanına geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, miting alanında coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Alanı dolduran vatandaşlar, ellerindeki Türk bayrağı ve parti flamalarını sallayıp, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tezahüratlarda bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım ise Çengelköy İskelesi'nden vatandaşlarla birlikte vapurla Yenikapı alanına geldi.

Mitinge Başbakan Binali Yıldırım, eski başbakanlardan Tansu Çiller, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, bakanlar, milletvekilleri, milletvekili adayları da katıldı.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

"Güleni şöyle dursun ağlayanı bile bahtiyar İstanbul. bugün yine destan yazıyorsun İstanbul.

Leyla sensin Aslı sensin Şirin sensin gönülleri yakan kor ateş sensin İstanbul.

Osmanlı çınarı senin ilhamınla dallarını tüm cihana yaydı. Çanakkale'de Mehmetler senin için toprağa düştü.

Dünya şehri İstanbul'dan her türlü baskıya rağmen 7 Haziran'dan beri sandıklara koşan gurbetçilerimize teşekkür ediyorum.

Rabbimden 24 Haziran'da bir bayram daha yaşatmasını diliyorum.

24 Haziran'da kükremeye hazır mıyız? 24 Haziran'da güçlü meclis için kükremeye var mıyız? 24 Haziran'da bir destan daha yazıyor muyuz? 

İstanbul, 24 Haziran'da vakit birlik vakti diyor muyuz? Vakit İstanbul diyor muyuz? İrade, erdem ve cesaretle Türkiye'yi şahlandırıyor muyuz? Ben inanıyorum İstanbul'da bu iş bitmiş. İstanbul, Allah'ın izniyle kararı vermiş.

İstanbul dünyanın merkezidir. Bu şehre hizmet dünyaya hizmet etmektir. Biz Türkiye'ye hizmete nereden başladık? Buradan başladık, İstanbul'dan başladık.

Bu yağmura rağmen sizler dediniz bu Rabbimin rahmeti. Bu milletin ferdi olmaktan iftihar ediyorum. İstanbul merkezi buldandır. Yani dünyanın merkezidir. Bu şehre hizmet sadece Türkiye’ye değil dünyaya hizmet etmektir. Konuşmamı ikiye böleceğim. Bir bölümünde İstanbul’u anlatacağım. Diğer bölümündeyse başbakanlık cumhurbaşkanlığı neler yaptık bunları anlatacağım. Ben birileri gibi konuşmayacağım yalanın bini bir para halen atıyor ve bu işte çok maharetliler. Yani usta neyse çırağı da o.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER