Çakma Şansölye: Meral Akşener

Menfaati için Türkiye’deki siyasi partilerin 2-3 tanesi hariç çoğunda görev yapmış, özellikle 15 Temmuz döneminden önce FETÖ’cüler tarafından destek görmüş, ABD ortaklı Doğan medyası tarafından pohpohlanarak gereğinden fazla büyütülmüş Meral Akşener, Almanya Şansölyesi Angela Merkel’e öykünmesiyle dikkat çekiyor.

Çakma Şansölye: Meral Akşener
  • 23 Mart 2018, Cuma 18:09
 Meral Akşener, 15 Temmuz darbe girişiminden önce FOX TV’de yaptığı, “Ben Başbakan olacağım” açıklamasıyla halkı kahkahalara boğmuştu. Sonrasında “Yurtta Sulh ilkesi” ile ilgili söylemlerini arttıran Meral Akşener’in, Türkiye’de darbe yapmaya kalkışan vatan hainlerinin kendilerine “Yurtta Sulh Konseyi” ismini verdikleri ortaya çıktıktan sonra FETÖ ile iş birliği içerisinde olduğu iddia edilmişti. FETÖ’nün ileri gelenlerinden Emre Uslu, sosyal medya hesabı üzerinden sürekli Meral Akşener’i destekleyen ifadeler kullanırken, “dünyada Trump’a karşı Merkel’in, Türkiye’de Erdoğan’a karşı Akşener’in çözüm getirebileceği” safsatasını kullanmıştı.

Hain FETÖ’nün Akşener’i açıktan desteklemesi ve Akşener’in de darbecilerle aynı ağzı kullanmasından sonra Merkel’e benzetilmeye çalışılması da akıllara FETÖ’nün Almanya’da korunmasını getirdi.

15 Temmuz’da etkin rol oynayan iki FETÖ’cü Albay İlhami Polat ve yardımcısı Yarbay Atakan Adaşoğlu’nun Almanya’ya kaçtıkları, burada kendilerine maaş bağlandığı ve Almanca kursuna gönderildikleri ortaya çıkmıştı. Bu da Almanya’nın FETÖ’ye olan desteğini açıkça ortaya sermişti.

Bunun üstüne bir de FETÖ’cülerin Akşener’e destek verirken onu Merkel’e benzetmesi, dikkat çeken başka bir ayrıntı oldu.

FETÖ'nün Clinton'ı desteklemesi ve seçimlerden önce Clinton'a bağış akıtmaları, önemli bir ayrıntıydı. Clinton, Trump karşısında hezimete uğradıktan sonra FETÖ’cüler desteğini açık bir şekilde Merkel’e yönlendirdi, sonrasında Akşener’e verdikleri destekleri dile getirdi. Merkel’in uzun süredir oturduğu başbakanlık koltuğunun, yıllardır Akşener’in hayali olması, onu Merkel’e özendirmeye daha çok itti.

İşte Almanya Başbakanı’na özenen Akşener’in Merkel’le arasındaki 4 benzerlik:

İKİSİ DE CIA KORUMASI ALTINDA

Gazeteci Tamer Korkmaz, Clinton, Merkel ve Akşener'in ABD menşeli Atlantik Brücke derneğine üye olduğuyla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

CIA'in kanatları altındaki “Atlantik Brücke” derneğinin üyesi olanAngela MerkelAydın Doğan'ın kankasıdır…

NBC kanalının son anketine göre Hillary Clinton'ın yedi puan gerisinde bulunan Donald Trump ise Aydın Doğan'ın ortağıdır.

Hillary Clinton başkan seçilirse, Doğan Medyası'nın “onu da bütün hücreleriyle destekleyeceğine” dair en ufak bir kuşku yok…

Aydın Doğan'a ait gazete ve televizyonların “Meral Akşener için seferber olduğunu” tam da burada hatırlatalım!

ABD'NİN İSTEDİĞİ GİBİ GİYİNİYORLAR

Geçtiğimiz senelerde TV'de konuyu yorumlayan bir gazeteci şu ifadeleri kullanmıştı:

Fotoğrafta görüyoruz ki, saç modellerinden giyimlerine kadar baktığımızda, bir ABD projesi olduğu ortada. Angela Merkel'i de, Hillary Clinton'u da, Meral Akşener'i de o çerçevede düşünebiliriz.

Nasıl ki 2001 İkiz Kule saldırılarından sonra çeşitli devrimler başlattılarsa, bir reklam çalışması gibi Merkel, Clinton ve Meral Akşener'in de benzer şekilde çalıştığını görüyoruz.

1990'lı yıllarda Tansu Çiller'i Türkiye'de parlatıldığı gibi şimdi de Hillary Clinton'u ABD'ye başkan yapmaya çalışırken, Türkiye'de de ABD ile paralel çalışabilecek bir kadın siyasetçi getirilmeye çalışılıyor.

FETÖ HAMİLİĞİ

15 Temmuz hain darbe giriminden önce Akşener FETÖ’ye karşı net bir tavır takınmadığı gibi Akşener'in örgüte yakın olduğu  iddia edilmişti. Darbe girişiminden sonra hainlere karşı bir söylem geliştirmediği gibi FETÖ'cülere kalkan olan bir siyaset izleyen Akşener’in tutumu örgütle ilgili iddiaları destekler nitelikteydi. 'Ayınn 15'inden sonra görüşeceğiz' diyerek FETÖ'cü darbe girişimindeki rolünü açık eden Akşener, hükümeti de FETÖ'cü tezler üzerinden eleştirmesiyle biliniyor.

Darbe girişiminden sonra ülkesindeki FETÖ’cüleri teslim etmeyen Almanya, üstüne üstlük bazı FETÖ’cüleri korumaya dahi almıştı. Özellikle Adil Öksüz’ün Almanya’da ikamet etmesine dair iddialar üzerine Almanya, Türkiye’nin güvenini sarsan politikalar izledi. Bu durum Merkel’in FETÖ’cülere açık destek verdiğini dünya kamuoyunun gözleri önüne sermişti.

MASKÜLEN KİŞİLİK

Akşener’in numune-i imtisali olan Merkel'e özendiği en bariz konulardan biriyse eşine karşı tutumu ve maskülen yapısı oldu.

"Torunum bana dede der" diyen Akşener, 2016 senesinde MHP'de muhaliflerin korsan kongre girişimi sırasında polis barikatına takıldı. Ortak bildirinin açıklanmasından sonra Özdağ, Aydın ve Oğan alandan ayrılırken Akşener polis barikatının önüne gitmiş ve "Emniyet'in yazılı emrini görmeden ayrılmayacağız" demişti. Meral Akşener bu sırada kocası Tuncer Akşener'i kameralar önünde azarlamıştı. Tuncer Akşener'in 'barikatlar önünde beklenmesin' isteğine çok kızan Meral Akşener kocasına "Sana ne oluyor bekleyeceğim, çekil." demişti. Akşener daha sonra oğlu Fatih'e "Al şu babanı" diyerek seslenmişti.

Angela Merkel ise, kocasını kameralar önünde göstermemek için gösterdiği özenle biliniyor. Bir yurt dışı seyahatinde kendisine eşlik eden kocası sorulduğu zaman Merkel biraz bozulmuş ve kameralar önünde fazla görünmemesiyle ilgili, “Herkesin kendi işi var. Ben bir ev hanımı değilim. O da ev kocası değil” ifadelerini kullanmıştı.

SAÇ KESİMİ BİLE AYNI

Almanya Şansölyesi Merkel’in saç kesimi uzun süredir değişmedi. Akşener ise yıllarca uzun saç takıldıktan sonra, FETÖ desteğiyle başbakan olacağı söylentilerinin ardından saçlarını Merkel tarzı kestirmeye başladı.  


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
yukarı çık