Binali Yıldırım'dan "bildiriyi dikkate almamak gerekir" açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "15 Temmuz gecesi taşıdığı üniformanın ve makamın sorumluluğunu yerine getirmeyen birinin de altında imzasının bulunduğu ve bekadan bahseden bu bildiriyi çok da dikkate almamak gerekir." dedi.

Binali Yıldırım'dan "bildiriyi dikkate almamak gerekir" açıklaması

Deniz Kuvvetlerinden emekli 104 amiral, Montrö Boğazlar Sözleşmesi ve laiklik vurgusu yaparak darbe imalı bir bildiri yayınladı.

Gece yarısı yayınlanan bildiriye hem devletin üst kademesi ve siyasetçilerden hem de sosyal medyadan büyük tepki yağdı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bildiriyle ilgili soruşturma başlattı.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, darbe imalı bildiriye tepki gösterdi,
TRT Haber'de soruları yanıtladı. 

Yıldırım konuşmasında, "Şunu milletimiz bilmeli ki 15 Temmuz Türkiye'nin bekasına yönelik en son darbe girişimdir. O darbe girişiminde sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte FETÖ alçaklarına milletimizin de desteğiyle gereken cevap verilmiş ve darbeciler hak ettikleri cezayı görmektedir. Darbe heveslilerinin hala özlemleri vardır, devam etmektedir. 

15 Temmuz gecesi taşıdığı üniformanın ve makamın sorumluluğunu yerine getirmeyen birinin de altında imzası bulunduğu ve bekadan bahseden bu bildiriyi çok da dikkate almamak gerekir. Hiçbir şekilde darbeciler bu ülkede demokrasiyi, istiklalimizi yok edemeyeceklerdir. Bunu herkes bilmelidir." dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER