Bahçeli'den sert çıkış: Herkes ayağını denk alsın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ı makamında ziyaret etti. Bahçeli, ziyaret sonrasında gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtladı.

Bahçeli'den sert çıkış: Herkes ayağını denk alsın

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ın cumartesi günü Meral Akşener'in evinin önünde yaptığı konuşmada söylediği "Liderimiz Bahçeli" sözünün kasıtlı olarak kullanıldığını söyleyen Bahçeli, çok sert açıklamalarda bulundu.

HATA İŞLEMİŞLERDİR

"Gaf kelimesi, sürçülisan kelimesi; bunlar bir kelime veya o kelimeyi oluşturan birkaç hecenin arasında bazı yanlış telaffuz ve yanlış kavramlar nitelendirebilecek konuşmalar yaptığınız takdirde bunun adı gaf olur. Koskoca bir cümlenin içerisinde gaf olmaz. Orada bana ulaşan bilgiler çerçevesinde, sayın genel başkan yardımcımız Semih Yalçın beyin ifade ettiği gibi 4 kişi arasında eğer bir konuşma, planlama ve dışarıdaki kitleyi o manada yönlendirmeye yönelik bir gaflete düşmüşlerse çok büyük hata işlemişlerdir."

HERKES AYAĞINI DENK ALSIN

"Orada bir siyasi partinin genel başkanı yuhalattırabilecek tarzda bir gaf olmaz. Eğer bu yuhalama başlarsa bunun altından İYİ Parti kalkamaz. Herkes ayağını denk alsın. Ne yapmak istiyorlarsa ona göre hareket etsinler. Gelirler gelmezler. Biz başından beri söylüyoruz, kurulan bir parti var. Hanımefendi o partinin başına tekrar dönmesinde yarar var. Demokrasi açısından yarar var, İYİ Parti açısından yarar var."

HİÇBİR ŞART ALTINDA MHP İLE BERABERLİKLERİ KALMAMIŞTIR

"Kopmalar olur mu olmaz mı bilemiyoruz. Bizden koptukları biliniyor. Tekrar kopanlar bize gelir mi? Onu bilemiyorum. Ama bazıları var ki, hiçbir şart altında MHP ile beraberlikleri kalmamıştır."

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER