BAHÇELİ; PAZARLIK YAPMADIK!

Bakanların yemin töreni sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP Lideri Bahçeli, MHP olarak yasamada üzerlerine düşeni yerine getireceklerine işaret etti. "Neden hükümette yer almadınız?" sorusuna Bahçeli, "Bu prensip meselesi, MHP Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin oluşumu sırasında pazarlığı esas almamıştır" ifadelerini kullandı. Bahçeli'nin açıklamaları, 'Bahçeli yeni kabineden neden yok' 'Neden kabinede MHP'li bakan yok' gibi soruların yanıtını da beraberinde getirdi.

BAHÇELİ; PAZARLIK YAPMADIK!

TBMM'de yeni bakanların yemin töreni sonrası gazetecilere açıklama yapan MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Kabine üyelerinin yemin töreni için geldik. Milletimize, demokrasimize hayırlı olmasını Cenab-ı Allah'tan temenni ediyoruz" şeklinde konuştu.

Kabineye giren isimlerin henüz hepsini tanıma imkanı bulmadıklarını anlatan Bahçeli, "Dağıtılan özgeçmişlere baktığımız zaman siyasi var, bürokrat var ve serbest hayattan şahıslarla bir kabine olduğu görülüyor. Demek ki bugünkü kabinenin yapısı, bütün birikim ve tecrübelerini uygulamaya dökebilecek bir misyonu yüklenmiş, başlarında da sayın Cumhurbşkanı olacak. Allah hayırlı uğurlu etsin" ifadesini kullandı.

Neden hükümette yer almadığını açıkladı

Gazetecilerin, "Neden hükümette yer almadınız?" sorusuna Bahçeli, "Bu prensip meselesi, MHP Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin oluşumu sırasında pazarlığı esas almamıştır, bir beklenti içinde olmamıştır. Tamamen bir sistemin en etkin ve verimli şekilde uygulanması noktasında gayret göstermiştir" şeklinde yanıt verdi.

"Kamuoyunu yönlendirmeye çalışıyor"

Bahçeli ayrıca, "Dün akşam menkul kıymetler borsasından yetişen bir zat, Abdurrahman Yıldırım isimli zat 'Çok gizli bir pazarlık var burada' diyor ve hala kafayı buraya takmış, kamuoyunu yönlendirmeye çalışıyor. TBMM'yi MHP'yi menkul kıymetler borsasında hissedar olan bir anonim şirkete dönüştürmesin" dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER