Bahçeli, neden Cumhurbaşkanı adayı olmadığını açıkladı...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’da partisinin seçim koordinasyon merkezini ziyaret etti.

Bahçeli, neden Cumhurbaşkanı adayı olmadığını açıkladı...
 Devlet Bahçeli, 80 vekilden 40 vekile düşülen süreçte ihanete uğradıklarını ve sahada çalışılmadığı için 40 vekil kaybettiklerini söyledi. Bahçeli, bu süreçte MHP’nin 40 vekil kaybedecek bir yanlış yapmadığını belirterek, “Bana bir tane hata gösterin” dedi.

1 Kasım’da kazanılan 40 vekilden sonra beşinin başka partiye gittiğini belirten Devlet Bahçeli, üçünün de sallantıda olduğunu belirterek, “33 vekille ne yapacaksınız? Zekanızı kullanmak günah mıdır? Cumhur ittifakının altındaki sır budur” diyerek, AKP’yle yaptığı işbirliğinin gerekçesini ortaya koydu.

 “AMAÇ BENİ UZAKLAŞTIRMAK” 
Kendisine aday olması yönünde telkinler yapıldığını belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Odama gelip ‘Siz mutlaka aday olmalısınız’ diyenlerin gözüne bakıyorum fır fır dönüyor. Amaç bizi partinin başından atmak. Biz bu tuzaklara düşer miyiz?” diye konuştu. Kamuoyu araştırmacısı Hakan Bayraktar’a da çatan Bahçeli, “Hakan Bayrakçı denen sahtekar var. Her televizyona çıkıyor. Adam geceyi televizyonlarda geçiriyor, evine gitmiyor” ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le ilgili şu ifadeleri kullandı: “25 kadın arkadaş MHP’ye ziyarete geliyor. Kendileriyle sohbet esnasında bir düşüncemi aktardım. İnandığım şeyi söyledim. Şu an için bir partinin genel başkanı olan hanımefendi, muhteremler, abiler, jiletle kazırım, bilmem nerede otururum kalkmam sözlerini kullanıyor ise ve bu da geçmişte MHP’nin içinde ise elalem bütün MHP’li hanımlar böyle midir diye düşünürse sonumuz felaket. Öyleyse bu tabirlere heves etmeyeceksiniz MHP’li hanımlar olarak. 
Ne demek muhteremler, bunları kim kullanır?

Biraz toplum hayatında yaşayan herkes muhteremler, abiler sözünden bilmem neyi anlar. Şimdi sen böyle konuşuyorsun da Sözcü Gazetesi yarın devir değişti karalayacaklar, bunlar MHP’den gelmişlerdi, bunların ağzı bozuk, bunlar argocu, bunlar şucu dediği taktirde, Anadolu’daki veya burayı şereflendiren hanımefendilerin haksız yere suçlanması doğru mudur?

İçlerinde bir tane ülkücü demiyor ki; ‘Hanımefendi düzgün konuş.’ Sen Türk kadınını temsil ettiğini söylüyorsun. Başında eşarp var, bilmem ne var gösteri yapıyorsun ama ağzın bozuk. Böyle bir şeyle geldiğin yerdeki hanımları küçük düşürmeye hakkın yok. Hadi bu partide hepsi düştü ama Anadolu’dan gelip MHP’yi şekillendiren hanımefendilerin hiç birisini kötülemeye senin hakkın yok. Davranışını düzelt diyen bir Allah’ın kulu da yok.

Oturduğu zaman ülkü devi hepsi!” Çetele tuttuğunu da belirten Devlet Bahçeli, “Onlar sanıyor ki Devlet Bahçeli çetele tutmuyor… Alayını biliyorum. Sabırlı insan olmak lazım.” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER