Bahçeli'den "FETÖ'nün seçmen ayağı" çıkışı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanı adaylarının 100 bin imza ile belirlenmesine ilişkin olarak dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Tartışılsın diye söylüyorum" notuyla "100 bin imzada FETÖ taraması yapılacak mı" diye sorarak "FETÖ'nün seçmen ayağı" ifadesini kullandı

Bahçeli'den "FETÖ'nün seçmen ayağı" çıkışı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bahçeli, cumhurbaşkanı adaylarının 100 bin imza ile belirlenmesine ilişkin olarak " FETÖ'nün siyasi ayağı varsa, seçmen ayağı da vardır. Zannediyorum, 100 bin kişi içinde FETÖ, PKK desteğiyle ilgili araştırma yapılacaksa, ne kadar Bylock kullanıcı var, bunlar kimin etrafında toplanacaksa önemli bir gelişme olacaktır" dedi.

"DÜN AKŞAMDAN BERİ KAFAMI MEŞGUL EDEN BİR KONU VAR" 

Bahçeli, 100 bin imza ile ilgili incelemelerin nasıl yapıldığını merak ettiğini belirterek, "Dün akşamdan bu yana kafamı meşgul eden bir konu var. Sizlerle paylaşayım mı diye düşündüm. 15 Temmuz'un siyasi ayağı hep tartışıldı. Kesin bir durumdan bahsedilemez hale geldi. İleriki günde bu nasıl olacak, bilemiyorum. FETÖ'de bir siyasi ayak var demek ki. 4 cumhurbaşkanı adayı 100 bin ile müracaatı ön gördü. Bu 100 bin imza ile adaylık başvurusunda bulunanlardan bir tanesi 15 vekil kaydırması ile destek buldu. 100 bin seçmene ihtiyaç kaldı mı, kalmaması gerekirdi. Ama şahsiyet 100 bin seçmenle adaylığını koyacağında ısrar etti. Akla gelen şu dur; FETÖ darbe hareketinden 15 gün sonra OHAL ortaya konuldu. Çok sayıda meslekte ihraç edilenler oldu. Bunların bir de aileleri, çevreleri, yönü vardır. AK Parti'nin İçişleri Bakanı FETÖ'nün seçmen ayağını takip etmiş midir? FETÖ'nün siyasi ayağı varsa, seçmen ayağı da vardır. Zannediyorum, 100 bin kişi içinde FETÖ, PKK desteğiyle ilgili araştırma yapılacaksa, ne kadar Bylock kullanıcı var, bunlar kimin etrafında toplanacaksa önemli bir gelişme olacaktır. FETÖ ile mücadelede her konu değerlendirme yapılmalı. Pensilvanya'dan talimat gelip de bir aday etrafında 100 bin kişi toplanırsa, 'Benim 100 bin destekçim var diyecek.'  Bu bir düşüncedir. Bahçeli bu bilgileri nereden alıyor diyorlar, aklımdan alıyorum" dedi.

BAŞBAKAN YILDIRIM: YORUM YAPMAM DOĞRU OLMAZ

Öte yandan Başbakan Binali Yıldırım ise MHP lideri Bahçeli'nin "FETÖ'nün siyasi ayağı varsa, seçmen ayağı da vardır." sözlerinin sorulması üzerine, "Bahçeli'nin kendi değerlendirmesidir, yorum yapmam, değerlendirmem doğru olmaz" yanıtını verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER