Polis Müdürü Lütfü Çiçek'ten Çok Önceleri Ülkücüler Demişti; 'Gerekirse Kan Dökeriz, Vatanı Böldürtmeyiz!' Diye!

Geçtiğimiz günlerde Bingöl’de şehit edilen iki polisin katil zanlılarından dördü güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürüldü. Bu hainlerden birinin ölüsü Diyarbakır’da toprağa verilmek istendi. PKK’lı katilin cenazesini her zaman olduğu gibi bir şova dönüştürmek isteyen PKK yandaşları ile güvenlik görevlileri karşı karşıya geldi. Ancak bu sefer güvenlik güçleri oldukça kararlıydı. Ölü hainin cenazesine sahip çıkan diri hain severler ile polisler arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Diyarbakır emniyetinde görevli bir yetkilinin PKK yandaşlarına söylediği “Siz bize Serhildan’ı (Başkaldırı, İsyan) öğrettiniz, biz de size Türkiye Cumhuriyeti devletinin bölünmeyeceğini öğreteceğiz!” şeklindeki sözleri bir anda gündeme oturdu. Herkes bu konuşmasından dolayı emniyet görevlisi Lütfü Çiçek’e minnettar kaldı!
 
Oysa bu onun görevi ve aslında bu sözler on yıllar önce Başbuğ Alparslan Türkeş ve ülkücüler tarafından defalarca ve oldukça yüksek bir sesle söylenmiş, Türk milliyetçilerinden alıntı yapılmış sözlerdir. Hatırlarsanız bu tür olaylar Diyarbakır başta olmak üzere tüm yurtta daha önce de olmuş, polisler PKK paçavralarını ve Apo denen itin posterlerini taşıyanlara müdahale etmemiş, açılıma zarar gelmesin diye azami özen göstermiş ve ortalık yanarken saklanmak zorunda kalmıştı. Ta ki ülkücülerden bir kısmı son olayların da etkisi ile demokratik haklarını kullanmak üzere sokağa çıkıp, “Yeter ulan!” diye haykırana kadar. Bu bağlamda eğer o polis memuru bir Türk milliyetçisi ise zaten yapması gerekeni yapmış, söylemesi gerekeni söylemiştir. Özel bir teşekküre gerek yoktur!
 
Dolayısıyla bu ülkede hem askere, hem polise ve hem de PKK ve tüm bölücü unsurlara Türk devletinin bölünmeyeceğini öğreten tek bir yapı vardır, o da Türk milliyetçileri/ülkücü harekettir!
 
Ülkücü hareket, bölücülere karşı verdiği mücadele ve duruşuyla, kahraman polis ve askerimize moral kaynağı olurken, polis ve askerin elini kolunu bağlayan açılımcı AKP hükümetleri, Tayyip ve bölücülerin de korkulu rüyası olmuştur!
 
Bu konuda anlatacağımız çok şey vardır! Yeri geldikçe onları da anlatırız…
 
Ancak ne acıdır ki Diyarbakır’daki PKK yandaşlarına “Vatanın bölünmeyeceğini size öğreteceğiz!” diyen polisin arkadaşları, “Vatanın bölünmemesi için Bingöl’de şehit olan arkadaşlarının” Ankara Kocatepe camiindeki cenaze törenine halkı almamıştır. Bu, “verilen emir böyledir” diye geçiştirebileceğimiz bir konu değildir. Daha bir gün önce arkadaşlarını şehit veren polislerin, “hükümet protesto edilmesin” diye gösterdiği hassasiyet gereksizdir. Şehit arkadaşlarının cenazesine saygı gösterip, Ankaralıların şehidimize karşı son İslami ve insani görevini yapmasına engel olmamalıydılar.
 
PKK yandaşlarına ağzının payını veren emniyet görevlisi Lütfü Çiçek’in şehit arkadaşlarının Kocatepe camiindeki cenazesine halkı almayan arkadaşlarına da söyleyeceği bir çift söz olmalıdır. Lütfü Çiçek bu bağlamda bundan sonra göz önündedir ve Diyarbakır’da olan her olayda aynı hassasiyeti devam ettirerek PKK’lılara göz açtırmayacağını umuyoruz.
 
Ezcümle; şunu da belirtmeliyim ki bu konuşma benim de gururumu okşadı. Her ne kadar “görevi ya da ülkücüyse yapması gereken” de desem bir teşekkür de benden!

YORUM EKLE