PKK ve Diğer Terör Örgütleri Ne Planlıyor? (2)

1 Ekim 2015 tarihli aynı başlıkla Haberhergün’de çıkan yazımızda, terör örgütlerinin ve örgütlerin arkasındaki gücün, örgütleri ne tür eylemlere teşvik edeceğini dilimizin döndüğünce, beynimizin kalemimize hükmü geçtiği oranda anlatmaya çalışmıştık.

Muhtemelen Türkiye’nin son 30 yılına bakanlar da bizim gibi öngörülerini ve endişelerini anlatmışlardır.

Biz inatla yazmaya ve söylemeye devam edeceğiz. Çünkü biz inanıyoruz ki haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.

100’e yakın insanımızı kaybettiğimiz, elim olaydan herkes tam anlamıyla ders çıkartmalı. Bundan sonra ülkeyi zora sokabilecek tüm eylemlerin önüne geçilmelidir.

Terör örgütlerini devreye sokan güç, aynı zamanda tüm sosyal dilimleri sokağa dökmek için aylardır tüm güçleriyle, özellikle bürokrasideki elemanlarını kullanarak gayret göstermektedirler.

Öncelikle bu unsurlar izole edilmelidir. Koca devletin, son bir yıldır kendi memurları tarafından manipüle edilmesinin görülememesi de ayrı bir rezilliktir.

Ne yazık ki, her meseleye parti gözüyle bakan iktidar ve muhalefet aktörlerinin, devletin işleyişiyle alakalarının kalmaması tüm ülkeyi manipülasyonlara açık hale getirmiştir.

Bugün itibari ile özellikle; Petrokimya tesisleri, demir çelik tesisleri, otomotiv sanayi tesisleri, rafineriler, petrol boru hatları çok iyi korunmalı ve güvenlikleri en üst dereceye çıkarılmalıdır.

Yine bu tesislerde çalışan işçilerin, grevlere zorlanacağı görülmelidir.

Bunlarla beraber, esnaf ve tarım kuruşları uzun zamandır zorlanarak sokağa dökülmeye çalışılıyor. Hemen bu kesimlerin sokağa çekilmesinin önüne geçilmelidir.

Sadece son bir hafta içerisinde işgüzar memur işi diye geçiştirilen, bir milyona yakın burs alan talebeye haciz işlemi ve durup dururken köylünün günlük geçimine vesile olan sütun üretiminden yapılan peynirin poşete konma projesi niyetinin iyi anlaşılması gerekmektedir. Anlaşılıyor ki, bu ve buna benzer çalışmalar devam edecek.

Yine tam 4 aydır süren İstanbul Servis Araç Sahiplerinin problemi hemen halledilmelidir. İstanbul belediyesinin aylardır bitiremediği çalışmanın, sokağa nasıl yansıyacağı ve bu esnaf kesiminin sokağa inmesiyle tüm diğer meslek gruplarını da tetikleyeceği görülmelidir.

Özellikle kamuoyunun sevdiği yazarlar, spor adamları, sanatçılar, fikir adamları gibi bilinen insanların terör örgütlerinin açık hedefi olduğu unutulmamalıdır.

Kendi siyasi yapılarına ters düşmüş siyasiler de terör örgütlerinin açık hedefidir.

En önemlisi de; son HSYK seçimlerinde cemaate karşı vaziyet alan hukukçular açık hedeftir.

HSYK seçimlerinde Türkiye’yi karıştırmak isteyen güçler kendilerini bu seçimlerden dolayı mağlup saymaktadırlar ki bu durum devlet tarafından iyi anlaşılmalıdır.

Son zamanlarda yakalanan terör unsurlarının büyük adliyelerde eylem hazırlığında olması hiç de tesadüf değildir.

Özellikle tüm siyasi partiler kalabalık mitingleri iptal etmeli, seçimin yürek yarasına dönmesinin önüne geçilmesi sağlanmalıdır.

Bu günler nefislerin değil, aklın öne konduğu, bilginin ve tecrübenin sonuna kadar kullanıldığı günler olmalıdır.

Bu vatan, en başta toprağın altındakilerin ve bu vatana umutla bakan tüm Türk İslam âleminindir.

Bu umut söndürülemez…
YORUM EKLE