Pazara Seçim Var

İki gün sonra seçim var.Herkes tahmin yürütüyor.Kimi tek başına iktidarda kalıp yaptığı yolsuzluklardan,hırsızlıklardan kendisine hesap sorulmasını önlemek derdinde,kimi Türk sosyalistleri kendisine maraba yapıp bölücüleri masum göstererek meclise girme derdinde.

Bence bu iki suç ortağı,hatta siyasi partileşmeden üçüncü ortağın endişeleri aynı.Bunun için kıymeti harbiyesi yok.

Hepimiz biliyoruz ki Türkiye’de sol oylar taşlar çatlasa yüzde 35’in üzerine çıkamaz.Onun için mevcut yolsuzluk yaparak milletin kanını emenlerden kurtulmaya da CHP’nin umut olma şansı yok.Zaten CHP de kendisine çıta olarak yüzde 27 gibi komik bir bandı koyunca kuruluş misyonundan farklı bir görev üstlendiği ortaya çıkıyor.

Geriye milletin umudu olarak sadece Milliyetçi Hareket Partisi kalıyor. Ve millet de MHP’yi iktidar etmek için elinden geleni yapıyor ama bunu partimin kadroları sanki algılamamaya çalışıyor.Adaylarına baktığımızda adeta hükümet olmak üzere oluşturulmuş bir liste olduğunu bütün herkes görüyor.

MHP’nin iktidar olması ülkeyi rahatlatacağı gibi bölgeyi de rahatlatacak,hatta Türk dünyasını ve tüm insanlığı da huzura,barışa kavuşturacak bir iktidardır.Bunu vatandaş görüyor ve MHP’nin iktidarını istiyor. Bunu istediğini de Pazar günü sandıkta gösterecektir.

Ey sevgili MHP idarecisi sevgili dostlarım,arkadaşlarım,büyüklerim, kardeşlerim, gönüldaşlarım; yüzde 25 oya hazırlıklı olun.AKP iktidarının bıraktığı enkazı temizlemek görevi yine bize düştüğünü görevi devraldığınız zaman milletimize izah edin.Ülkenin karşı karşıya kaldığı sıkıntılı süreci milletimize anlatarak milletle beraber halledelim.Aksi takdirde 57.hükümet zamanında iktidar ortağı iken yapılan o güzel hizmetleri izah etmediğimizden bir sonraki seçimde baraj altı kaldığımızı unutmayın.

Unutmayın,vatandaş çocuk gibidir.İğneciyi gören çocuk ağlar ama o iğnenin onun hayatını,geleceğini kurtaracağını izah edersek ağlasa da rıza göstereceğini biliriz.İnsanımızdan kopmadan memleketi idare edin,yeter.Bir sonraki seçimde de tek başına iktidarı Türk insanından isteriz artık.Ama inanın,önce siz inanın.

YORUM EKLE