Papa ve Putin

Birkaç gün ara ile ülkeye mühim misafirler geldi,mühim konular konuşuldu.Acaba neler oldu,halkla bunun paylaşıldığı bir yer varsa belirtin de ben de öğreneyim.Tek bildiğimiz doğalgaz alımında 6 dolarlık indirimin yapıldığı. Ki bu indirim yapılan doğalgazı Avrupalı bizden 17 dolar daha ucuza alıyor.

Türkiye,dünyanın geldiği ve geleceği nokta açısından çok önemli bir konumda.Ülkeyi idare edenler bundan milli menfaatler doğrultusunda yararlanmak isterlerse bu asırın Türk asrı olmaması gibi bir şey asla olamaz. Gerçi her şeye rağmen bu millet Türk asrını yaşatacaktır.Ne Tayyip,ne de başkaları bunun önüne geçemeyecek.Konjonktür bunu sağlayacak.Şayet ülkeyi idare edenler bunu görür de gereğini yaparsa vakit kaybetmekten kurtulacağız.

Papa ve Putin bu ülkeye hem de bu soğuk günlerde tatil için gelmediler. Birisinin Katolik,diğerinin Ortodoks aleminin liderleri olduğunu bilirsek olayı daha net anlarız gibi.Ayrıca güney sınırımızda meydana gelen karışıklıkların son bulması için bu iki liderden de emir almadan ama bunları hesaba katarak hareket edilmesi gerekir.Biraz akıllı hareketle bu iki ülkenin temsilcisinin Türkiye için mecburen hareket etmeleri uzak bir hayal olmaz.

Rusya’nın nüfusunun yüzde 35’i Türk'tür.Ve dünya için önemli ihtiyaç olan kullanılabilir su kaynaklarının ciddi bir kısmı da Türklerin yaşadığı bu coğrafyada bulunmaktadır.Aynı şey enerji kaynakları için de geçerlidir.Bunu riske edemeyecek bir Rusya başımızın ucundadır.Ayrıca Kırım’ın huzuru,mutluluğu ve geleceğini de düşünmemiz gerekir.Bunu derken de batıdan kopup Rusya ile birlikte olalım gibi bir deli saçmalığına da düşmeden bu ilişkiler yürütülmelidir. Ki ABD’nin Fethullah hoca ve cemaatine bu kadar ilgi göstermesinin sebebi onların Müslüman oluşundan değil,sadece ve sadece Türk oluşundan dolayıdır.Yoksa ABD’nin elinde nice Müslüman örgüt vardır.Ama tüm dünya biliyor ki o coğrafyalarda Türk kimliğinden başkaca geçer akçe yoktur.

Burada devletin bu konularda tavır belirlemesinde MHP’ye büyük vazife düşmektedir.Kendisine “dünya lideri” diye hitap edilen adamın bu işlere aklının yetmediğini tüm dünya bilmekte.”Derin strateji”uzmanı olan ama hiçbir öngörüsü tutmayan başbakanın da bunları anlamak gibi bir endişesi olmadığını bütün millet görmekte.Burada devletin bu hususlarda dikkatini çekecek ve ona yön verecek olan tek kuruluş MHP ve Ülkücü harekettir.Zaten başkalarının böyle bir endişesi olduğunu da (grup olarak,ferdi olsa da) sanmıyorum.Bilgi birikimi ve hazırlıkları da yok.

Muhalefette bile olsa MHP,Türk milletinin ve Türkiye coğrafyasının,devletinin geleceği için bu hususlara müdahil olmalıdır. Gerekirse bu konularda hükümete yardımcı olmalı,yol göstermelidir.Varsın parsayı başkaları toplasın,neticede kazanacak olan Türk milleti olacaktır.Aksi halde ülkenin bütünlüğünü dahi muhafaza etmekte sıkıntılar yaşarız.MHP ve Ülkücü hareket misyonunu yerine getirirse hem ülke rahatlar,hem de dünyaya huzur ve barış gelecektir.Günlük basit politik hesaplardan kurtulup misyonumuzu ifa edelim,bu hepimize yeter.

Tekrar ediyorum,Papa ve Putin,ondan önce de ABD dışişleri bakanı ülkemize turistik seyahate gelmediler.

YORUM EKLE