Ortalık karıştı, Düzen bozuldu. Yetiş Ya Ali (KOÇ)…

 Her yazımda, her konuşmamda ve her ortamda bugüne kadar hep Aziz Yıldırım’ ı savundum. Bu yüzden çoğu kez sevdiğim birçok insanla da karşı karşıya geldim. Ben aslında Aziz Yıldırım’ ın şahsında bunca yıl boyunca Fenerbahçe’ ye kattıklarını, kazandırdığı değerleri, diğer kulüp başkanları siyasilerin kapısında yatarken ki dik duruşlarını ve tavırlarını savundum. Saymakla ve yazmakla bitmez Aziz Yıldırım’ ın Fenerbahçe’ ye kattıkları ancak her şeyin bir sonu vardır. Ve ne yazık ki Sayın Aziz Yıldırım farkına varmalıdır ki artık 18 yıl kimseye nasip olmamış ve olmayacak kadar süre yürüttüğü Fenerbahçe Başkanlığı görevi bitmek zorundadır. Bitmedikçe Fenerbahçe’ ye her geçen gün zarar olarak geri dönecektir.

Şöyle ufak bir hafıza tazelemesi yapalım. 3 Temmuz 2011 günü Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım’ a yapılan darbe neticesinde kulüp büyük bir yara aldı. Fenerbahçe taraftarı Adliyeler de, Hapishanelerde, Havaalanlarında siyasetçilere bile nasip olmayacak bir çoğunlukla arkasında durdu, destekledi ve bu yüzden kimse Aziz Yıldırım’ ı harcayamadı. O süreçte iki önemli adam vardı dışarı da kalan biri Ali Koç, diğeri Aykut Kocaman. Birlikte göğüslediler birçok zorluğu Aziz Yıldırım haksız yere yattığı hapishaneden çıkana kadar. Kongre süreci oldu. Mehmet Ali Aydınlar rakip oldu ve hükümetinde desteğini arkasına ciddi bir şekilde alarak belli bir ivme yakaladı. Ta ki Sayın Ali Koç seçimden 2 gün önce bir basın toplantısı yapıp Mehmet Ali Aydınlar’ ı Fenerbahçe kongre üyesi ve taraftarının gözünde bitirene dek. Aziz Yıldırım büyük bir çoğunluk ile seçimi kazandı.O basın toplantısında bir şey söyledi Sayın Ali Koç, Fenerbahçe kongre üyelerinin ve kulüple, tribünle ilişki kurmuş herkesin Ali abisi “2015 yılında Başkanlığa aday olacağım” bu sözler o kongreyi Aziz Yıldırım’ a kazandırdı. Daha sonra çok yakın süreçte mahkeme kararı çıksın bırakacağım dedi Aziz Yıldırım ama yine sözünde durmadı. Çıktı Ali Koç’ u istiyorum benden sonra dedi ama önünü açmıyor. Yargıtay kararından sonra bırakacağım diyordu ama şimdi bırakmayacağım diyor ve bilmeyerek ve istemeyerek Fenerbahçe’ ye zarar veriyor.

Ersun Yanal’ dan sonra takımı o değil ben şampiyon yaptım dedi o sene İsmail Kartal’ ı göreve getirdi ve şampiyonluk gitti. 100 Milyon harcasam şampiyon olurduk dedi, harcadı ama şampiyon olamadı takım üstelik kaderin cilvesi midir bilmem takım 10 transfere rağmen İsmail Kartal’ ın topladığı puanı topladı. Şimdi Gökhan Gönül meselesi bir önce ki yazımda yazdım sonuna kadar Aziz Yıldırım haklıdır ancak 9 senede 2 şampiyonluk gördü lafı hiç yakışmamıştır. Çünkü Gökhan Gönül futbolcu olarak o kadar şampiyonluk gördüyse, sizde Başkan olarak o kadar şampiyonluk gördünüz derler insana ve cevap veremezsiniz.

Sonuç olarak, Fenerbahçe taraftarının, kongre üyesinin ve çalışanlarının gönlünde yatan bir aslan vardır. Sayın Aziz Yıldırım kendi ismine daha fazla zarar vermeden ve kulübü diktatörlüğe dönüştürmeden seçimli kongre kararı alıp Başkanlığı Sayıl Ali Koç’ a devretmelidir. Fenerbahçe’ nin kaybedeceği vakit yoktur. Kimsenin 25 milyon Fenerbahçe taraftarını üzmeye hakkı yoktur. Fenerbahçe’ de ortalık karışmış, düzen bozulmuştur. Sayın Ali Koç’ un yetişmesi ve zaman kaybetmeden sorumluluk alması gerekmektedir. Sayın Ali Koç şunu da iyi bilmelidir ki Fenerbahçe’ de Aziz Yıldırım’ a rağmen Başkan olabilecek tek kişi kendisidir.

YORUM EKLE