Operasyonel Hukuk

Bir hukukçu olarak her zaman hukukun üstünlüğüne inanmışımdır.Hukukun sağı solu ideolojisi partisi mezhebi olmaz.Hukuk hukuktur ve herkese eşit mesafede uygulanır ve uygulanmalıdır da.Zaten bunun içindir ki adalet meleğinin gözü bağlıdır.

Hukuka olan inancımdan ve hukukun gereği yürütülen ve devam eden davalar hakkında yorum yapmanın doğru olmadığına inanıyorum.Çünkü bu sayede kamuoyunda algılar oluşturulup masum insanlar suçlu gibi gösterilir.Ayrıca tarafsız olması gereken hakim ve savcılar da etki altına alınır.Son 10 senedir bunun pek çok uygulamasını maalesef ki gördük.

Yargı mensubu olan herkesin mutlaka bir inancı,görüşü vardır.Ama bu cüppeyi sırtınıza geçirdiğiniz ana kadardır.Cüppeyi giyen insanın artık ne dini,ne ırkı,ne milliyeti,ne ideolojisi,ne mezhebi kalmaz.Çünkü o makamda adalet sağlanır.

Ülkemizde bu durum son 10 senedir maalesef ki böyle olmuyor.Önce HSYK kurulunda söz sahibi olan bir kitle koyu bir mezhep taassubuyla maalesef ki yargıya bu ayrık otlarını soktu.Daha sonraki yıllarda 2010 yılında oluşan yeni kurul bunlardan intikam almak amacıyla daha da zalimane tavırlar sergiledi ki bunlar yargıyı bir tetikçiler merkezi haline çevirdi.Yeni oluşan kurul böyle bir enkazı düzeltmek için çalışmalara başladı.Umarız ki hukuk normal mecrasına oturacaktır.

Son yıllarda yargıda ve devlet içinde oluşan bu örgütlenme,artık nereden emir aldığı belli olmayan (ama dışarıdan aldığı kesin olan) bu yapılanma maalesef ki devletin çivisini çıkartmıştır. Düşünün Ülkücüleri Devlet beye suikast yapacak diye tutuklamaya kadar işi zıvanadan çıkartmıştır. Hatta kaset operasyonları ve bilumum faili meçhul olaylar,alakası olmayan kişilerin üzerine delil uydurulmak şartıyla yıkılmaya çalışılmıştır.Delil uydurma dönemi başlaması,hukuka tecavüz edilmesinin ilk ve en önemli şartıdır.Çünkü hukukçuların vazifesi eldeki somut delillerle hareket etmektir.Düşünebiliyor musunuz,kendisinden hiç hazmetmediğim ve bu işleri başlatan Hanefi Avcı gibi bir istihbarat müdürlüğü yapmış olan adam güya ayrıldığı yerde masasının çekmecesinde belge unutacak!!

Paralel örgüte yapılan operasyonda yine bu algı oluşturma kavgası yapılıyor.Bazılarının bunların avukatlığına soyunmasını anlamakta da zorlanıyorum.Hele bir de bunlar MHP idarecisi ve mebusu olunca acaba diyorum bunların ellerlinde yeni şantaj kasetleri veya belgeleri mi var da bizim milletvekili ve idareciler bunları savunuyor?Bırakınız hukuk neyi gerektiriyorsa o olsun.MHP milletvekilini içerde tutanlar şayet haksızlık yapmışsa bedelini ödesin.Hatta benim ülkücü arkadaşlarımı genel başkana suikast iddiasıyla içeri tıkanlar bunu niçin yaptıklarını,neye hizmet ettiklerinin hesabını versin.

Bunları derken de bu kişileri peşinen suçlu ilan etmeden bunlar yapılmalıdır.Algı operasyonlarına pek de aldırmayın.Bırakın bağımsız yargı hukuku uygulasın.Herkes hak ettiğinin karşılığını alsın.Bunları söyleyince de insanları AKP’li veya paralelci diye de nitelemeyin.Hukuk herkese lazım olacaktır.

YORUM EKLE