Servisçilerle oyunun sonu.. İstanbul Felç!

Plaka tahdidi için eylem yapan servisçiler, Kartal'da D-100 Karayolunu çift yönlü olarak trafiğe kapattı.

Servisçilerle oyunun sonu.. İstanbul Felç!
  • 02 Mart 2016, Çarşamba 12:34
PLAKA tahdidi için eylem yapan servisçiler, Kartal’da D-100 Karayolunu çift yönlü olarak trafiğe kapattı. Ellerinde kırmızı kart bulunan servisçiler slogan atarak oturma eylemi yapıyor. Servisçiler ile yolda kalan diğer sürücüler arasında zaman zaman tartışma yaşandı.

İSAROD Başkanı Hamza Öztürk ve İSTAB Başkanı Ahmet Karakış'ın yoğun çabalarına rağmen D-100 trafiğe kapatıldı.

Yaklaşık 45 dakika kapanan trafik İstanbul'u felç etti.

Çevik kuvvet Polislerinin müdahalesi sonrası trafiğe açılan D-100 uzun süre toparlanamayacakmış gibi görünüyor.

Kartal Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne girmeye çalışan Servisçileri, Başkan Hamza Öztürk güçlükle engelledi.

Öte yandan 9 Mart 2015 Çarşamba günü Edirnekapı TUHİM (Toplu Ulaşım Müdürlüğü) önünde saat 11:00'da yeni basın açıklaması yapılacağı gelen bilgiler arasında.
Esnafın bu basın açıklamaları hızla eyleme döneüşmeye başladığı bir gerçek. Yılmadan bu işi takip edecekleri ise başkanların kararlılığından belli.


İSAROD'un az önce yaptığı açıklama ise şöyle;

09.03.2016 Carsamba günü saat 10.30 da İBB Edirnekapı Toplu Ulaşım Müdürlüğü önünde İsarod-İstab ve Motorize Esnaf Odalarının katılımı ile yeni bir basın açıklaması daha yapılacaktır.İstanbul Büyükşehir Belediyesi sesimize yanıt verene kadar açıklamalarımiz ve eylemlerimiz devam edecektir.Esnafımıza önemle duyurulur.

İSTAB ve İSAROD'un yaptığı basın açıklaması se şu şekilde;
Basınımızın çok kıymetli mensupları, değerli oda başkanlarınım, sektörümüzün kıymetli temsilcileri ve cefakâr meslektaşlarım.
Bugün İSTAB ve İSAROD olarak düzenlemiş olduğumuz programa katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.
Değerli meslektaşlarım, Bundan tam 9 ay önce, servis sektörü, Sayın Cumhurbaşkanımızın plaka tahdidi müjdesiyle adeta yeniden doğdu. Yıllardır beklediğimiz ve uğruna çok mücadeleler verdiğimiz plaka tahdidi uygulamasıyla, gerek esnafımız, gerekse firmalarımız, geleceğe daha güvenle bakacak, daha düzenli kontrollü, kaliteli bir işleyişe kavuşacaktı. Cumhurbaşkanımızın esnafa verdiği müjdenin Sn. İBB Başkanımız tarafından da gerek yazılı gerekse görsel basında telaffuz edilmesi, aileleriyle birlikte yüz binlerce insanın umudu oldu.

Bu gün burada bu sözün hala yerine getirilmemiş olmasından dolayı bir aradayız. Tek gayesi, mesleğini huzur ve güven içinde yaparak evine ekmek götürme peşinde olan servis sektörünün umutlarıyla oynamaya hiç kimsenin hakkı yoktur.

Tüm kamuoyu bilmelidir ki, servis sektörü kendisine vaat edilen, sektörümüzün sorunlarına çare olacağına inandığımız, esnafımızın iler ki yıllara güvenle bakabileceği, Ankara da, Kocaeli'nde, İzmir'de Bursa da olduğu gibi, Türkiye'mizin birçok ilinde uygulanan şekliyle bir düzenleme istemektedir. BUNUN ADI PLAKA TAHDİDİDİR.
11. ŞUBAT 2016 tarihinde yapılan UKOME toplantısında İBB toplu ulaşım hizmetleri müdürlüğünce hazırlanan ve konuya alternatif olacağı söylenen düzenleme, sektörümüz için belirsizliklerle dolu sorun yumağıdır. Biz sorunlarımıza sorun katan, konunun etrafından dolaşan uygulamalar istemiyoruz.
Sektörün beklentisi açık ve nettir buda PLAKA TAHDİDİR. İstanbul servisçisine verilen Sözün yerde kalmayacağına inanıyoruz.

Değerli meslektaşlarım,
Bildiğiniz üzere 17.02.2016 tarihinde AKOM önünde plaka tahdidi talebimizle ilgili esnafımızın ve sektör temsilcilerimizin katılımı ile bir basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasından sonra tekrar İBB yetkilileriyle görüşerek servis sektörünün tüm Türkiye'de uygulanan şekilde Plaka talebini tekrar ilettik.

İBB'nin getirdiği uygulamanın sektöre fayda yerine zarar getireceğini ve kabul görmeyeceğini anlattık. 26 Şubat 2016 tarihinde ulusal ve sektöre, basına Sn. Cumhurbaşkanımıza hitaben bir ilan verdik. Bu ilanda iBB'nin sektörün beklediği şekilde plaka tahdidi ile ilgili bir adım atmadığını anlattık.

Ayrıca araçlarına asılmak üzere 50.000 adet afiş yaptırdık ve bunları bütün meslektaşlarımıza dağıttık. Değerli basın mensupları 25 Mayıs tan sonra sektöre plaka tahdidi beklentisinden dolayı yaklaşık 10.000 adet araç daha girdi. Maalesef sektör 25 Mayıs öncesini arar hale geldi.

Bizler İstanbul servis sektörü olarak memleketimizi milletimizi seven, ülkemize katkı sağlayan, istihdam yaratan, vergi ödeyen, hizmet eden, en değerli varlıkların emanet edildiği insanlarız.
Bin kez söyledik yüz bin kez daha söyleyeceğiz. Umutlanmazla oynamayın artık tahammülümüz yoktur. Cumhurbaşkanımızın verdiği sözün gereğini yapın.
Çözüm beklentimizin adı, PLAKA TAHDİDİDiR, başka modeller bulduk diyerek etrafından dolaşmayın.

Bu gün burada esnafıyla firmasıyla, sektör temsilcileriyle kenetlenmiş dimdik ayakta duran servisçilere şükranlarımı arz ediyorum.
Tüm katılımcılara teşekkür ediyor hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
yukarı çık