Servisçilerin Saraçhane eylemi fiyasko ile sonuçlandı!

25 Mayıs 2015'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "müjde" olarak verdiği plaka tahdidi, 1 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen ne uygulandı, nede bir adım atıldı.

Servisçilerin Saraçhane eylemi fiyasko ile sonuçlandı!

Zaman zaman eylemleri ile gündeme gelen servisçiler 20 Haziran Pazartesi İBB Saraçhane önünde eylem yapma kararı almıştı. Sosyal medyadan toplanmaya çalışan esnaf, Saraçhane önünde beklendiği gibi toparlanamadı.
Sayı ile 220 kişinin katıldığı eylemde, üzerinde "Ucube kararı tanımıyoruz " tek tip kıyafetler giydiler.

Öte yandan CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin İstanbul'daki servisçilerin sorunlarını TBMM Genel Kurul'da gündeme getirdi ve AKP'ye plaka tahdidi sözünü ne zaman tutacağını sordu.Engin " Tam 1 yıl önce, Cumhurbaşkanı Erdoğan esnaflarla düzenlediği buluşmada İstanbul'daki servisçilere plaka tahdidi sözü vermişti. Geçen yıl Ekim ayında da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş canlı yayında, İstanbul'da 40 binin üzerinde servisçi olduğunu belirterek, ücretsiz olarak servis plakası çıkarılacağı sözünü tekrarlamıştı.

Aradan 1 yıl geçti ve ülkemizi tek başına yöneten AKP, 1 yıldır hala İstanbul'da servislere plaka tahdidi sözünü yerine getiremedi.

Binlerce servisçi bu sözlere güvenip kredi aldılar ve şimdi borç batağındalar.

Yetkililere sormak istiyorum: İstanbul’un ihtiyaçlarını ve gelişmesini göz önünde bulundurarak, sektörün sağlıklı bir şekilde denetlenmesine olanak sağlayacak, şöförlerin haklarını koruyacak şekilde adil bir plaka tahdidi uygulamasına geçmek bu kadar mı zor? 1 senedir neden bu konuda ilerleme kaydedemediniz? Verdiğiniz sözleri ne zaman yerine getireceksiniz?" dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2016, 01:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER