Hamza ÖZTÜRK'ten Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup

İSAROD Başkanı Hamza Öztürk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir mektup yazarak "Plaka Tahdidi" talebimiz hakkında hiçbir karar verilmemiştir.." dedi

Hamza ÖZTÜRK'ten Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup
 İşte o mektup;

Sayın Cumhurbaşkanımız; öncellikle güzel ülkemizin güzel yarınları için tüm gayretinizle çalıştığınız bu meşakkatli süreçten, her zamanki gibi alnınızın akıyla çıkacağınıza, kurumumuz ve şahsım olarak, size olan sonsuz güven ve inancımı belirtmek isterim. Zatıâlinizin çok kıymetli vaktinizi aldığım için, şimdiden özürlerimi belirtmek isterim.

Sayın Cumhurbaşkanımız; ülkemiz için yapmış olduğunuz hizmetleri anlatmakta kelimeler kifayetsiz kalacağından, değerli vaktinizi almadan, esnafımızın mağdur olduğu bir hususu kısaca arz etmek isterim.

Sayın Cumhurbaşkanımız; yıllardır adeta kangren olmuş "Plaka Tahdidi" talebimiz hakkında hiçbir karar verilmemiş olmasıdır. Çeşitli platformlar da dile getirilen ve sizin de katılımlınızla bizi onurlandırdığınız büyük ihtimam ve titizlikle üzerinde durmuş olduğunuz, bu talebimiz hakkında müspet-menfi karar alınmamıştır. 11 Şubat 2016 tarihinde alınan UKOME kararı ve yayınlanan yönerge doğrultusunda 25 Mayıs 2015 tarihinden öncesini arar hale gelmekteyiz. İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası olarak "plaka" ilgili yasal düzenlemelerin, talimatınız doğrultusunda en kısa süre içinde çözüleceğine, inancımız tamdır.

Temsilcisi olduğum İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası binlerce üyesi bu belirsizlikten ve sektöre giren birtakım art niyetlilerin sektöre girmesinden dolayı mağdur olmuştur. Sizin de daima mağdur yanında ki duruşunuz nedeniyle bu sorunu çözeceğiniz inancı ile bu satırları kaleme almış bulunmaktayım.

Sayın Cumhurbaşkanımız; " Plaka Tahdidi" ile ilgili kangren haline gelmiş bu sorundan kaynaklı binlerce üyemizin bakmakla yükümlü olduğu ailelerin mağduriyeti devam etmekte, bu sorunu sîzlerin yardımıyla çözüleceğine dair olan inanç, güven, dualar ile, umutlu bekleyişi devam etmekte, bu talebimizin çözümü konusunda başlatacağınız ilgili iş ve işlemleri, inanç ve umutla destekleyip takipçisi olacağımızı belirtmek isterim.
Sayın Cumhurbaşkanımız bu bürokratlar hem Büyükşehir Belediyesine zarar verdiler. Hem esnafımıza zarar verdiler. Hem de Sayın Cumhurbaşkanımızın sözünü yerlere düşürdüler. Daha sonra Sayın Cumhurbaşkanımız size plaka sözü vermedi diyecek kadar işi ileri götürdüler. Türkiye'nin hiçbir yerinde uygulaması olmayan ve denenmemiş bir sistemi esnafın önüne koydular. Bunun esnafımıza hiçbir faydası olmadığı gibi 10 yıl sonra ciddi bir kaos ortamı oluşacağını görmemek başka düşüncelerde olan insanların işidir. Ayrıca UKOME toplantısında İstanbul Emniyet Müdürlüğü temsilcilerinin teklifi olan B plaka serisinin toplanması talebi de yine bu esnafa karşı ola güruh tarafından olumsuz şekilde üst kademelere iletildi. .

Yapılan yönergede esnaf lehine alınan kararların ve kazanımların tamamı ortadan kaldırıldı.

Mevcut esnafın hakkını koruduğunu iddia edenler 10 yıl sonra yeni taşımacı ile mevcut taşımacı arasında fark olmayan bir yönerge hazırlama cesareti göstermişlerdir. O da uygulamaya teklif dahi edilmedi.

Kurum olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın sözünü her yerde takip ettik. Etmeye devam edeceğiz.2016-2/8 UKOME kararı tarafımızca yok hükmünde görülmektedir. Bu kararın bize verilen müjde ve söz ile bir alakası bulunamamaktadır. Nasıl Avrupa Birliği, göçmenler konusunda hükümetimize verdiği söz ile uygun hareket etmiyorsa, ne yazık ki Büyükşehir Belediyesi de bize verilen söz ile alakası olmayan tekliflerle karşımıza gelmektedir.
Sayın Cumhurbaşkanımız; ülkenin birlik ve beraberliği hususunda ve coğrafyamız da yaşanan elim olaylarda ki, dik ve onurlu duruşunuz, her Türkiye vatandaşı gibi bize de cesaret vermektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımız; kısaca arz ve izah ettiğimiz sorunun çözümü için gerekli yasal çalışmanın başlatılması konusunda göstereceğiniz ilgiden dolayı şimdiden sonsuz şükranlarımı arz ederiz. Allah yar ve yardımcınız olsun

Saygılarımızla,

Hamza Öztürk

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2016, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER