Hamza Öztürk' UKOME kararını görmeden açıklama yapmak istemiyoruz'

İSAROD Başkanı Hamza Öztürk, Kanal 28 TV'de Fahri Demirsöz'ün canlı yayın konuğu oldu. Gündeme ilişkin bilgilendirme yaptı.

Hamza Öztürk' UKOME kararını görmeden açıklama yapmak  istemiyoruz'
Sorulan bir soru üzerine son gelişmeler hakkında bilgi veren Başkan Öztürk " Cumhur Başkanımızın sözünden sonra, İBB'den duyduklarımızın karar yazılacak diye açıklamalar yaptık. Bu konuşulanlar kararlara yazılmayınca, son yapılan toplantıda konuşulanları da açıklamak istemedik. Sebebi ise, konuşulanlar kararlara geçmeyince, biz eksik yapmış oluyoruz.

Cumhurbaşkanımızın verdiği söz yabana atılır bir söz değil. Bunu bile konuşmak bir çok insanın iştahını kabarttı. Bu yerine gelmeyince de , sektöre çok sayıda ara girdi. Ve şuanda bir mağduriyet yaşanıyor. Mevcut esnaf mağduriyet yaşıyor, 25 Mayıstan sonra sektöre girenler mağduriyet yaşıyor.

Derler ya "Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık" mevcut arkadaşların hakkını mı korusak, 25 Mayıstan sonra sektöre girenlerin hakkını mı korusak , yaklaşık 3500-4000 kişi odaya kayıt oldu bunlarımı korusak bilemedik.
Onun için İBB'nin yazacağı kararı bekliyoruz.

Bir önce ki UKOME kararını, 10 arkadaşımız idare mahkemesine dava açtı. Şimdi de çıkacak kararı görmeden konuşmak istemiyoruz."dedi.

Programın Tamamı...
Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2016, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER