Cumhurbaşkanından Servisçilere şok! 'Ben donmuş plaka demedim ki'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 25 Mayıs 2015 tarihinde düzenlenen esnaf buluşmasında servisçilere plaka tahdidi sözü vermişti.

Cumhurbaşkanından Servisçilere şok! 'Ben donmuş plaka demedim ki'
Servisçiler seslerini duyurmak için bilinen her yasal yolu denedi.

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın evinin bulunduğu Üsküdar, Kısıklı'da toplanma kararı almışlardı.

Cumhurbaşkanının yapmış olduğu cami ve taksi durağı açılışlarına katılan servisçiler büyük bir şok yaşadı.

Evinin önünde ve açılışı yapılan taksi durağındaki koruma engelini aşamayan İSAROD Başkanı Hamza Öztürk, pankartların açıldığını ve Cumhurbaşkanının kendilerini fark ettiğini bildirdi.

Taksiciler Odası Başkanının içeride servisçilerin konusunu konuşulduğunu ama Cumhurbaşaknı Erdoğan'ın "Ben donmuş plaka demedim" ifadesi kullandığı söyledi.

Öte yandan İSAROD yöneticileri İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin ve eski bakan Egemen Bağış'la yaptıkları görüşme sonucunda bu tür bir konuşma geçmediğini aktardı.

Bu durum üzerine İSAROD sosyal medya üzerinden bir açıklama yayınladı. Açıklamada ".Sayın Taksiciler Odası başkanından sabahtan yardım istedik. Taksi durağına başkanımızı sokmasını talep ettik. Kendisinden en ufak bir yardım alamadık .Orada bulduğumuz tanıdık bir emniyet amiri bize yardımcı oldu. Sağ olsun. Bize yardım etmeyen Taksiciler Odası Başkanı dışarıda böyle bir ifade kullandı doğrudur ama biz onu samimiyetine inanmıyoruz. Böyle bir şey kullanmış olsa bile şu anda belediye ile yürütülen görüşmelerde zaten tam anlamıyla bir tahditli plaka çalışması bulunmamaktadır. Sizlere daha önce anlattığımız gibi buna yakın olabilecek bir şeyler çıkartmak peşindeyiz. O yüzden bunu sosyal medya üstünden paylaşıp İBB bürokrasisinin eline koz vermek kimseye bir şey kazandırmaz. Bu kadar televizyona çıkıp bu kadar reklamımızı yapmışken gölge etmeyin başka bir şey istemiyoruz. Bize her zaman destekleyen, yanımızda olan, Allah razı olsun diyen dostlarımız ve kardeşlerimizden Allah razı olsun."denildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2016, 21:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER