Namlular Kime Döndü

Açılım safsatalarıyla başlayan terör örgütlerinin şımartılma süreci, 4,5 aylık zaman dilimi içerisinde 200’e yakın şehitle, yüzlerce vatandaşımızın ölümüyle çirkin yüzünü ve emellerini bir kere daha milletimize gösterdi.

Aylardır neredeyse bir gün bile yok ki, şehit haberleri gelmesin. Acılarımızın üzerine yeni acılar eklenmesin. Terör örgütleri ve arkalarındaki emperyalist güçlerinde tavırlarından anlaşılıyor ki, bu süreç daha uzun dönem devam edecek. Milletimizin de bağrına yeni ateşler düşmeye devam edecek.

Anadolu gibi stratejik bir coğrafyada yaşıyorsanız, bu tip saldırılara hazır olacaksınız. Milleti ve devleti hamasetle değil, hukukla yöneteceksiniz. Dış politikada alacağınız kararları, tüm dünyayı takip ederek vereceksiniz. Terör örgütlerini kullanan bölgede, iddiası olan devletlerin niyetlerini iyi analiz edeceksiniz.

Bugün yapılmak istenen ana hedef, Türkiye’yi Akdeniz coğrafyasında itibarsızlaştırma ve etkisini azaltma hedefidir. Türkiye’yi yönetenler, haçlı dünyasının bu emelini iyi anlamalıdırlar. Buna göre geç kalmadan, bir an önce tedbirler almalıdırlar. Stratejik sanayi kuruluşları başta olmak üzere, kalabalıkların bulunduğu her alan potansiyel hedeftir.

Yine millet nezdinde infial uyandırmak; iş adamları, kültür insanları, siyaset adamları, spor insanları bu kan içen örgütlerin hedefleri olacaklardır. Bu süreçleri daha önce yaşadık. Yaşadıklarımızdan elde ettiğimiz tecrübelerden dersler çıkartmalıyız.

MHP ‘nin efsane bakanı, Gün Sazak Bey’in acısı hala yüreğimizde. Binlerce mensubumuzun hain kurşunlarla şahadetleri, hala hafızalarımızda. Bundan dolayı en çok dikkat etmesi gereken kesim, terörden en çok etkilenen ülkücü hareket mensuplarıdır.

Bu fırtına sonunda bu misyona patlayacaktır. Devlet güvenlik görevlilerinin de, misyonun temsilcilerinin de uyanık olma mecburiyetleri vardır. Terör örgütleri büyük kaos yaratmak için güçlü muhataplıklar ararlar. Yıllarca bu olaylara muhatap olmuş acılar çekmiş, yegâne hareket ülkücü harekettir.

Türkiye’yi düşman görenlerin, Türkiye’nin direncini kırmak için, en büyük düşmanlık besledikleri misyon, ülkücü harekettir.

Türkiye bu kaostan ancak tam demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insanı insan gibi gören tavırla çıkabilir.

Allah (c.c.) tüm Türk İslam âleminim umudu olan Türk devletinin yardımcısı olsun.

Allah (c.c.) yüce Türk milletine zeval vermesin.

YORUM EKLE