Motivasyon damlaları

Bugün size kendi sitemde ve facebook sayfamda yazdığım şekilde çeşitli motive edici sözleri paragraf şeklinde yazacağım. Hepimiz güne başlarken güzel ve umut verici sözler duymayı sever. Bu sözleri sesli okuyp kendimize söylebiliriz.

Arkadaşlarımıza, ailemize bu sözleri söylebiliriz. Yazı ile iletmek tabii ki çok güzeldir ama dinlemek ve konuşmak gibisi yoktur. Güzel bir fotoğraf veya güzel bir müzik gibi hoş bir söz ve motive edici cümleler hepimize kendimizi iyi hissettirecektir.

Trakyalı bir Roma askeri olan Spartaküs Roma ordusunda askerlik yaparken kaçmış, haydutluk yaparken yakalanmış ve köle olarak satılmıştır. Daha sonra onu satın alanlar Gladyatör okulunda kendisine eğitim aldırtıp gladyatör olarak yaşamı pahasına savaştırmıştır.

Liderlik özelliği olan ve hem kendini hem de başkalarını çok iyi motive eden Spartaküs o zamanın en büyük devleti olan Roma devletine karşı sadece tutsak ve kölelerden oluşturduğu sayıları yüzbinleri bulan askerleri ile saldırmış ve kafa tutmuştur.

Motivasyon doğru kullanıldığında bize her türlü kapıyı açacaktır.Size kendi sayfamda yazdığım baze sözlerden alıntı yapacağım bugünkü yazımda.

" Üzüntü aynı zararlı bir alışkanlık gibi, bizi uyuşturan ve sakinleştiren, pasifize eden. Bir gülümseme koyun dudaginiza, birinin sorununu çözün. Ya da sadece doğayı seyredin saatlerce başka hic bir şey düşünmeden."

“Ne yapmak istiyorsaniz hemen bugün başlayin ! Ertelemek yerine bugünü dolu dolu yaşayın. Hemen ilk adımı atın.”

"Kendimizi kötü hissettiğimiz anlarda hüzünlü ve bizi ağırlaştıran hayattan kaçıran şeyler yapmak yerine bize enerji veren şeyler yapabiliriz. Enerjik, neşeli bir şarkı, renkli bir komedi filmi bizi şöyle bir sallar, içimizi kıpırdatmaya başlar ve kendimizi toparlamaya başlarız. Bazen tek bir kocaman kahkaha yeter, endişemize farklı bir açıdan bakmaya başlamak ve çözüm üretmek için."

"Endişelerinizi kendinize saklamayın, paylaşın. Endişelerinizi kendinize sakladığınızda, içten içe sizi yeyip bitirir hale gelirler. Bir dostu arayın ve anlatın. Hepsini ! Eğer bir dost yok ise hemen edinin. Emekle ve sevgiyle İlmek,ilmek,emek,emek "

"İhanet edilen, ispiyonlanan, iftira atılan, nankörlüğe uğrayan siz olabilirsiniz. Sakın üzülmeyin bu yükü taşıyacak olan siz değil bunu size yapandır. Vicdanımıza sarılıp uyuruz biz temiz temiz . Bırakın yapan düşünsün "

"Eğer bir şeyden dolayi üzüntü duyuyorsak, heyecan verici bir sey yapın.Unutmayın! Her duygu diğerini kovar."

Endişlerimizin en zehirleyici kısımı eksik veya yanlış bilgiden oluşur.Elimizde olan en önemli artı ise Doğru bilgiye en kısa zamanda ulaşmak ve bu endişe bizi zehirlemeden zararsız hale getirmektir.

Değer yaratmak için ve bugün güzel seyler yapmak icin size bir firsat daha cennete cevirnek bugunu ve sorumluluk alip günü güzel kılmak elimizde.

YORUM EKLE