MİLLİYETÇİLİK DEĞERLERİYLE YAŞAMAK OLMALI

Milliyetçi düşüncelere mensup insanlara bir tavsiyemdir. Vatanlarını, bayraklarını, devletlerini, milletini, dillerini sevmek yaşamak ve yaşatmak. Bu değerler önemlidir. Uğruna her şey göze alınabilir. O düşünceler için meşru zeminlerde mücadele edebilirler. Her alanda bu mücadelelerini sürdürebilirler. Hem de en samimi duygularıyla. Çünkü bende çocuk yaşımda bu değerleri öğrenerek, bilerek hayatı tanıdım. Hayatın içinde birtakım sloganlarla yaşadım. Bu sloganları seslendire seslendire şuuraltım bir kalıba girdi. Pişman da değilim. Ülkemin şartlarında güzel de bir hayatım oldu.

Bir şeyleri de gördüm ki, bir kısım insanlar bu güzel değerler için hep şehitliği, çileyi göze alıyorlar. Toplumun çoğunluğunun bu değerlerden haberi bile yoktur. Bizler bu değerlerle samimi olarak yaşamayı göze alır olsaydık, belki de o değerlerle yaşamayı mücadele etmeyi diğer insanlarımıza da öğretirdik.

Cennete gitmek için ölmeden önce inanarak amel etmek gerekiyor. İnancınla güzel ve doğru yaşarsan cennete gidebiliyorsun. Bu dünya hayatı çok önemli. Güzele ve doğruya varmanın bu dünyada güzel ve doğru yaşamak olduğunu unutmayalım. Hatta yeni sloganlarımızı bu ölçülerle söylemeliyiz.

Etrafıma baktığımda da aynı slogan değerlerini sosyal medyada görüyorum. Manevi değerler (Vatan, Bayrak, Millet, Devlet, Dil) güzel. Aynı ülkede yaşayan birçok insan var. Bunların ekseriyeti de tabir yerindeyse TUZU KURU insanlar. Bu insanların bu değerlerden hem haberi yok hem de ilgileri yok.

”Bu vatan için,bir ölür bin diriliriz”. Ölenlerimiz oldu. Geriye gelmedi onlar. Diriliş gönül kazanmaktır.

“Kanımız aksa da zafer islamın”. Zaten her zaman zafer İslam'ındır. Bizim kanımız akmadan da. İslam Allah tarafından korunuyor.

“Vatan için, Millet için, Bayrak için, Devlet için, Dil için ölmeye hazır olmak”. Bu kutsal değerler için yaşamayı ilk hedef haline getirmeliyiz. Yaşamak için düşünülmeli mücadele edilmelidir. Sevdiğimiz değerler için yaşamayı planlamalı ona göre yol ve yöntem aramalıdır TÜRK insanı.

Türk Milliyetçiliği fikri ile yetişip yaşayan TÜRK GENÇLERİ.

Allah için bu değerleri herkesten çok inanarak sevip sayabilirler. Kaybetme yerine kazanma merkezli düşünerek mücadele yöntemlerini geliştirmelidirler.

Ülke şartları ne zaman kötüye gitse hemen ortaya atılarak, canları pahasına tehlikeyi göze alıyorlar. Sonra da birileri bir darbe yapıyor ve cezaevlerine toplanıveriyorlar. Hem de sorgusuz sualsiz. Sonra bir müddet fark ederek sessizce kabuğuna çekilip yaşarken yine birileri tarafından öne çıkarılıyorlar. Değerlere sıkı sıkıya bağlılık gereği.

Vatan üzerinde bir karış toprakları, evleri bile olmamasına rağmen, saray-köşk sahiplerinin seslerinin bile çıkmadığı zamanda ortaya vatan için şehit olmaya aday olduklarını ifade etmeye başlıyorlar. Onların daha büyük idealleri var VATAN.

Her bir Türk Milliyetçisine düşen bir görev var. Bu değerleri sevmek ve bu değerleri sevdirmek için insanlarla bilgi paylaşımına gitmek. Bahsettiğimiz değerleri sevenler ordusu oluşturmak. Değer verdiği Türk Milletinin gönlünü kazanmak. Devletin her kademesinde yetkiyi almak.

Vatanı koruyacak Asker, Polis ve Cumhuriyet Savcıları mevcut. Onlar görevlerini yaparlar. Konumları gereği bu güzel değerler için ücret alıyorlar. Hem de bizim vergilerimizle. Hırsızlıkları, Soysuzlukları, Hainlikleri engellemekte onların görevleri.

Değerleriyle yaşamak Türk Milliyetçilerinin görevidir, hakkıdır. Hem de dolu dolu yaşamak. Sindire sindire yaşamak. Sevdiği vatanın: Ak Denizinde, Ege sahillerinde denize girmek. Uludağ'da kayak yapmak. Tatil köylerinde nefeslenmek. Yani değer verdikleri Vatanlarında. Al Bayrak altında. Türk Milletiyle Türkçe konuşarak. Kuran Dini İslam'ın güzellikleriyle.

Milletin gönlünü kazanmak bir ve beraberliği muhafaza ederek yönetimler de yetkili olmak. Okumak, öğrenmek, yaşamak.

Allah’a emanet olunuz.

YORUM EKLE