Milliyetçi, İnançlı, Nesil Yetiştirmeliyiz

 “Millî kalkınmamızı gerçekleştirmek,her Türk ferdini hür yapabilmek için Türk Milletini yeniden kurmak zorundayız.Vatandaşlarımız arasında parti, mezhep, ırk ve bölge farkı gözetmeksizin karşılıklı sevgi ve saygıya dayanan bağlar dokuyacağız”.A.Türkeş

Devlete millete az yada çok zarar veren herkes hesap vermeli.”Pardon ben yanlış yaptım”ile savuşturulmadan.Bu hesabı da millet adına yetkili organlar sonuna kadar araştırmalı ve kimsenin yaptığı yanına kalmamalı.Devlet olması gerektiği yerde varlığını sürdürecekse devlet devletliğini kurumlarıyla yapmalı. Suçlular kimlerse  hesap vermeliler.Hesap sorulurken de terazinin ayarı iyi tutulmalıdır.Her suçluya suçu miktarında hesap sorulmalı.Ah keşke denilmeyecek şekilde.Yetkililerin;Kamu adına yapılan yanlışlardan kim bilir kimler ne çok maduriyet yaşadılar.Suçluların masum olan yakınları hak etmedikleri sıkıntıları ehliyetsiz idareciler yüzünden çekmelerinin hesabı da sorulmalı.

Her türlü zararlı öyle yok edilmelidir ki,hiçbir mahluk bir daha devlete millete en ufak bir zarar vermeyi aklının ucundan dahi geçirmemeli. Kanunlar öyle uygulanmalı ki,adalet öyle tecelli ettirilmeli ki herkes devletine sadakat göstermeli.Milletine hizmet,devletine sadakat. “İnsanlar; yoksulluğa, açlığa, susuzluğa tahammül ederler. Fakat adaletsizliğe, hor görülmeye, aşağılanmaya ASLA müsaade, müsamaha etmezler”.A.Türkeş

Bir zamanlar bizlerin sümüklü zırzır dediğimiz.Birilerinin de göklere çıkardığı imansız bu günleri yaşattı Türk Milletine.Böyle bir canavar ruhlu yaratık senelerce devlete çöreklenirken.Milletin kurumlarını işgal eden yandaşlarını yetiştirirken.Neredeydi çok mühim yöneticilerimiz.Ekran kahramanları.

FETÖ terör örgütü ile mücadele ederken,unutulmaması gereken bir örgüt daha var.PKK cani,kahpe,kalleş,soysuz,hainler çetesi.Bu çetelerle mücadele edecek olan da Milletimizin ordusu. Atalarımızın; Peygamber ocağı dedikleri ordu.Evlatlarımızdan oluşan ordumuz. Sayın her kademedeki yetkililerimiz.Bin düşünüp bir karar vermek adaletin yerini bulmasını sağlar.Aceleci kararlar tedavisi imkansız yaralar açar milletimizin ruhunda.

Ne hikmetse hiçbir zaman İnsanı eğitmek doğru dürüst yetiştirmek kimsenin aklına gelmedi.Hep bir suçlu bulundu.Her defasında kurum ve kuruluşlar kapatılarak çözüm ürettiğini zannetti her kademede ki yetkili.Millet adına yetkiyi eline geçiren her türlü günahtan ve suçtan arınmış mı oluyor.İnsanlık suçu işleyenlere işledikleri suç kadar ceza verilmeli ki,kimse bir daha hesapsız yola çıkmasın.

Nutuklar atan.Makam ve mevkisini korumaya çalışan fırıldakların yanına kalacak mı.Bütün bu yaşananlar;Milletin gözünü açacaksa adalet terazisi doğru tartmalı. Kurunun yanında yaş yanmamalı.Ekran bülbülleri iyi araştırılmalı ki,yaptıkları gürültü kadar suçlu olabilecekleri unutulmasın.

”Türk Töresinin bir şartı da yüksek vazife duygusudur.Vazifeyi her ne pahasına olursa olsun yapmaktır.Diğer bir şart, toplum uğrunda her çeşit fedakârlığı yapmaktır.Millete hizmet yolunda şahsi menfaatlerden, şahsi zevklerden feragattir.Vazgeçmektir.Kişiler kendilerini millet için feda ederler.Türk Milleti'nin büyüklüğü böyle yükselecektir.Onu sizler yaşatacak, sizler yükselteceksiniz.Türk Töresinin en önemli bir gereği de sır saklamaktır”. Türkeş

Devlet de insanlarını doğru bir eğitim programı ile yetiştirmelidir.Hiç kimse kendini tapılacak noktalara getirmeyecek.Hiç kimsede kula kul olmayı aklına getirmeyecek.Herkes Allah’a kul olmayı düşünecek. Sadece Allahtan Şefaat bekleyecek bir eğitim programı.Güzel ahlakta;Dinimizin peygamberi Hz.Muhammed Mustafa’nın hayatının örneği yeter.Yanına da Türk kahramanlarını muhafız olarak yerleştiririrseniz tamamdır.

Bu aziz Milletin onur duyacağı bir çok kahramanları dururken, birilerine özenen gençlik yetiştirmeden.Her alanda Milli değerleri düşünebilen gençlik.Aynı sloganda hedef gösterildiği gibi.”Türklük onur ve şuuru,İslam ahlak ve fazileti” ile donatılmış gençlik.Türk Devletinin yenilmez, zinde hayat gücü ve Türk Milletinin teminatı ve istikbali gençliktir”.Türkeş

NOT:Hep yazdım ve söyledim.Üniversitelerimizden birine “Alparslan Türkeş”adı ne güzel yakışır.Haydi yetkililer görev başına.Yetiştirdiği ülkücülerin mücadelesi adına.Cemil Meriç;“İyilik karşılık beklenilerek yapılırsa,bunun adı tefeciliktir” der.Senelerce Türk milleti ve Devleti için hayatını hiçe saymış yetiştirdiği Ülküdaşlarım adına dillendirdim.Hem de hain örgütün elinden alınan bir vakıf üniversitesine.

YORUM EKLE